Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

My Mind & Me: Dokument o Seleně Gomez

Lupus, bipolární porucha, dětská sláva, deprese, rodina. Selena nám v dokumentu povolila nahlédnout do svého soukromí. Připrav si kapesníčky, její příběh je heartbreaking.

V pátek 4. listopadu konečně vyšel dlouho očekávaný dokument o Seleně Gomez na platformě Apple TV+. Mapuje šest let jejího života, a to tou nejvíc intimní cestou.

Během celého dokumentu nám totiž předčítá věty z jejího deníčku, který je plný pochyb a depresivních myšlenek.

Everything I ever wished for I’ve had and done all of it. But it has killed me. Because there’s always… Selena.
Selena Gomez v dokumentu My Mind & Me

Režie se ujal Alek Keshishian, který má v portfoliu i dokument o Madonně.

2016 – začátek dokumentu, Revival tour

Dokument začíná v roce 2016 scénou, ve které se Selena připravuje na vystoupení v rámci svého tour. Je to v době těsně předtím, než celé turné musela zrušit kvůli depresi a panickým záchvatům. Tehdy ještě nevěděla, jak se jí život otočí vzhůru nohama.

Tenhle ikonický moment je právě z Revival tour👇.

Již v první scéně můžeme vidět, jak se tehdy trápila. Neustálé pochyby o tom, že není dostatečně dobrá, obrovský tlak, který na ni kladlo její okolí, ale i ona sama. A také deprese z toho, že ji dohání její Disney Channel minulost.

I want nothing more than to not be my past, and it comes back.
Selena Gomez v dokumentu My Mind & Me

Také v této scéně poprvé můžeme slyšet zmínku o Justinovi, se kterým chodila oficiálně od roku 2011. Do jejich vztahu, který byl jedním z nejsledovanějších vztahů celebrit vůbec, nás ale Selena nahlédnout nenechala. Můžeme vidět pouze záznamy z bulvárních médií, která o jejich vztahu a rozchodech spekulovala. Samotná Selena se však přímo nevyjádřila ani k němu, ani k Hailey nebo jejich zásnubám. I v moment, kdy v dokumentu mluví o písni Lose You To Love Me, je diskrétní. Nekomentuje ani své jiné vztahy.

2017 – transplantace ledviny

V roce 2017 musela Selena projít transplantací ledviny kvůli chronickému onemocnění, lupusu, kterému se v dokumentu také věnuje.

2018–2019 – léčba, bipolární porucha, Lose You To Love Me, Keňa

Selena se po Revival tour zhroutila a musela jít do léčebny. Bylo zjištěno, že má bipolární poruchu, což ji podle jejích slov nevyděsilo, ale naopak uklidnilo, protože konečně začala chápat svoje stavy. V této době také napsala hit Lose You To Love Me. Složila ho pouze za 45 minut.

It's about more than a lost love. It’s me learning to choose myself, to choose life, but also hoping that people can find grace and peace in that too. The song is about knowing that you completely lost every part of who you are just to rediscover yourself again.
Selena Gomez v dokumentu My Mind & Me
Everything was so public, I felt haunted by a past relationship no one wanted to let go of. But then I moved past it, and I wasn’t afraid anymore.
Selena Gomez v dokumentu My Mind & Me

Dále můžeme vidět její výlet do Keni s WE, kde se snažila šířit svoje myšlenky ohledně psychického zdraví. Měla s WE větší plány, ale hádej, co jí přišlo do cesty… Covid.

2020 – album Rare, press tripy, otevřeně mluví o svém psychickém zdraví

Po návratu z Afriky se zhoršil Selenin psychický stav i lupus. Čekalo ji spoustu press tripů ohledně nového alba Rare. Proháněli ji paparazzi. Selena taky negativně mluví o své Disney éře a je smutná z toho, že od svých sedmi let pracuje, i když jediné, co doopravdy chce, je mít rodinu. Ne slávu.

Do you know how cheap it makes me feel? I feel like a product.
Selena Gomez v dokumentu My Mind & Me
You know what it is, it made me feel like Disney, I've spent years, years of my life trying to not be that.
Selena Gomez v dokumentu My Mind & Me

Celý dokument poukazuje na Selenino psychické zdraví a taky na její touhu udělat se svým vlivem něco prospěšného a pomáhat lidem. Založila nadaci The Rare Impact Fund, kam jde 1 % z výdělku Rare beauty, a taky silně usiluje o zavedení terapeutických sezení a výuky o duševním zdraví ve školách.

Dokument ukončuje čtením z deníčku, které naznačuje, že nakonec našla svůj vnitřní klid. Je to neuvěřitelně silný příběh. Myslím si, že zasáhne i ty, kteří nejsou jejími fanoušky. Určitě doporučuji se na něj podívat.❤️‍🩹

I'm really happy. I'm at peace. I'm angry. I'm sad. I'm confident. I'm full of doubt. I'm a work in progress. I am enough. I am Selena.
Selena Gomez v dokumentu My Mind & Me