Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Můžou fungovat vztahy na dálku?

Jsi ve vztahu s někým, kdo žije v jiné zemi nebo v jiném městě? Začal/a jsi vztah on-line nebo stojíš před důležitým rozhodnutím, jestli do vztahu na dálku jít nebo ne? Mrkni do článku pro pár rad.

V dnešním světě je stále běžnější, že se lidé pouští do vztahů na dálku. Díky internetu je všechno jednodušší – máme spoustu možností, jak zůstat aktivně v kontaktu, poznávat lidi z celého světa a setkávat se s nimi. Svoji lásku si tak můžeme najít i tísíce kilometrů od domova.

Vztah na dálku vyžaduje spoustu kompromisů a práce. Vzdálenost může na jednu stranu ve vztahu udržet jiskru a posílit ho. Zároveň, když člověka nevidíte skoro vůbec, může to akorát ublížit. Důležité je si dobře plánovat setkání, komunikovat, a hlavně – ze všeho nejdůležitější je důvěra.

Pokud do vztahu na dálku půjdeš, musíš počítat s tím, že to bude obrovská zkouška pro obě strany. Velkým problémem může být už jenom dojíždění za tím druhým, jak z časové, tak z finanční stránky. Vaše pohledy na vztah a každodenní maličkosti se můžou kvůli omezenému kontaktu různit a pak je tu taky celý problém fyzického odloučení, což může být pro spoustu lidí dost těžké.

Není to vždycky procházka růžovým sadem, ale pokud máš člověka, který za to stojí, tak to hned nevzdávej!

Očekávání vs. realita

Když se svým partnerem trávíš čas téměř denně, prožiješ s ním spoustu každodenních situací, které vztah ovlivňují. Ve vztahu na dálku tohle chybí a můžete přijít i na to, že na takové situace spolu nejste zvyklí a nevíte, jak je řešit.

Často mají obě strany ze setkání obrovská očekávání (především pokud celý vztah předtím probíhal on-line), ale nepřipouští si možné problémy a komplikace, které můžou přijít.

Vztahy na dálku často mohou znamenat více slz než štěstí, ale je spousta vztahů, ve kterých vzdálenost krásně funguje. Chce to jenom, aby do toho šly obě strany naplno a vzájemně si pomáhaly.

Co bys měl/a vědět na závěr?

Bav se se svým partnerem o tom, jaké jsou vaše krátkodobé a dlouhodbé cíle.

Může se stát, že hned ze začátku zjistíš, že nemáte stejný pohled na budoucnost, tudíž by to mohlo vést k problémům a vztah na dálku by tě mohl jen trápit.

Važ si času, kdy nejste spolu.

Nauč se být sám se sebou a užívej si čas s kamarády a rodinou.

Najděte něco, co můžete i na dálku dělat spolu.

Pokud bude vyhasínat jiskra během častých hovorů, zkuste přijít na něco, co vám umožní strávit čas na dálku spolu, například společné koukání na seriály nebo hry!

Důvěra je základ!

Důvěra je ve vztazích moc důležitá a o těch na dálku to platí stejně tak. Na důvěře stojí všechno, tak si ji zbytečně nepodkopávej – nehledej důvody, proč žárlit nebo vyvolávat zbytečné hádky.

Dělej kompromisy!

Hledejte společná řešení a vyjděte si vzájemně vstříc, přeci jen je to složité pro vás oba.