Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Muzea s moderním uměním v Evropě, která stojí za návštěvu

V Evropě se nachází jedny z nejlepších muzeí moderního umění. Jaká bys určitě měl/a během svých výletů navštívit?

Co je vlastně moderní umění?

Mezi moderní umění většinou řadíme uměleckou tvorbu od konce 19. století až po konec 20. století. Zahrnuje velká jména, mezi která patří například Pablo Picasso, René Magritte nebo Joan Miró.

Jaká muzea s moderním uměním navštívit:

Centre Pompidou, Paříž, Francie

Ve čtvrtém patře Pompidou najdeš bohatou sbírku moderního umění z počátku 20. století. Objevíš tam téměř všechna známá jména. Ze střechy taky můžeš pozorovat panorama celé Paříže.

Zarezervuj si lístek on-line, abys nemusel/a čekat ve frontě. Pro studetny do 25 let je vstup naprosto zdarma!

Musée d'Orsay, Paříž, Francie

V tomto muzeu najdeš zejména sbírky francouzského moderního umění z let 1848 až 1915. Pokud máš rád/a postimpresionismus a impresionismus, tak bude muzeum něco pro tebe – nachází se tam umělci jako Claude Monet, Pierre-Auguste Renoir, Vincent van Gogh nebo Edgar Degas.

Guggenheimovo muzeum, Bilbao, Španělsko

Muzeum bylo postaveno v roce 1997 uprostřed loděnic v průmyslové části města. Mezi sbírkami najdeš díla od umělců druhé poloviny 20. století, například od Andyho Warhola nebo Antoni Tàpiese. Nyní se Guggenheimovo muzeum objevuje na téměř každém seznamu nejlepších muzeí s moderním uměním po celém světě.

Za návštěvu stojí také exteriér muzea, kde uvidíš spoustu soch, například Tall Trees a The Eye od Anish Kapoor nebo Puppy od Jeffa Koonse.

Reina Sofia, Madrid, Španělsko

Reina Sofia je galerie, která je krásnou kombinací klenutých chodeb s moderním prostorem. V této galerii mimo jiné uvidíš jeden z nejslavnějších obrazů 20. století – Guernicu od Pabla Picassa. V některých místnostech jsou také promítány krátké filmy z konkrétních období 20. století.

Obecně lze v galerii najít také spoustu děl od Juana Grise nebo Salvadora Dalího.

Tate Modern, Londýn, Anglie

Tate Modern je galerie mezinárodního moderního umění a byla postavena v budově staré nepoužívané elektrárny. Několik exponátů zde zahrnuje i instalace a současné umění a také se tam často konají speciální výstavy. Must see věc, pokud budeš někdy v Londýně.

Pinakothek der Moderne, Mnichov, Německo

V muzeu najdeš jak sbírky děl německých expresionistů, tak díla moderních mistrů, včetně Picassa, Marca nebo Miróa.

Muzeum Kröller-Müller, Otterlo, Nizozemsko

Toto muzeum se nachází v holandském národním parku De Hoge Veluwe Nationaal Park. Najdeš v něm spoustu slavných děl a umělců, včetně Van Gogha.

Galleria Nazionale d'Arte Moderna, Řím, Itálie

Galerie nabízí sbírku italských malířů 20. století, kde najdeš například Giorgia de Chirico, Antonio Canovu nebo Giorgio Morandiho. Jsou zde ale také díla van Gogha, Degase nebo Pollocka.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.