Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla
Foto: Pinterest

Must have podzimní parfémy pro tvé znamení zvěrokruhu!

S podzimem měníme šatník, zútulňujeme si byt a měli bychom si vyměnit i parfémy, které používáme. Zkus se inspirovat tvým znamením zvěrokruhu!

S přicházející novou sezónou máme vždy tendence na sobě něco měnit. Co si pozměnit právě parfémovou kolekci a zabalit ji do dřevitějších a těžších tónů? Zaměř se na živel tvého znamení a nech se inspirovat! Navíc jsou všechny vybrané vůně unisex, takže je může nosit opravdu každý!

OHNIVÁ ZNAMENÍ (BERAN, LEV, STŘELEC)

Parfém, který je jako stvořený pro ohnivá znamení, je By The Fireplace od Maison Margiela. Tato návyková vůně je doslova replikou praskajícího dřeva v krbu. Mísí se v něm kaštan, dřevité akordy, vanilka a pomerančový květ. Dále bych pro tento nespoutaný živel vybrala Electric Cherry od Toma Forda. Určitě znáš známou variantu Lost Cherry, která by se mi spíše hodila více do zimy. Její odlehčenější sestrou je právě Electric Cherry skládající se z tónu třešně Morello, pižma a jasmínu.

Zdroj: Sephora
Zdroj: saksfifthavenue.com

ZEMSKÁ ZNAMENÍ (BÝK, PANNA, KOZOROH)

Zemská znamení jsou přitahována k zemitým a dřevitým tónům a podzimní vůně milují nejvíce ze všech. Santal 33 od Le Labo, Oud Wood od Toma Forda jsou tou správnou cestou! Vůně Santal 33 se skládá ze santalového dřeva, cedru a kardamonu. Parfém je tak perfektním mixem dřevitého, kořeněného a krémového tónu. Další jsem vybrala parfém Oud Wood od Toma Forda a už podle názvu můžeš uhádnout jeho perfektní podzimní vůni. Najdeme v něm čínský pepř, santalové dřevo, dřevo Oud, růžové dřevo, tonka fazoli a vanilku.

Zdroj: Pinterest
Zdroj: Pinterest

VZDUŠNÁ ZNAMENÍ (BLÍŽENCI, VÁHY, VODNÁŘ)

Vzdušná znamení většinou podzim příliš nemusí, a proto si vybírají parfémy, které v sobě mají ještě kousek léta. Parfém Orpheon od Diptyque je proto perfektní. Mísí se v něm svěží a květinové tóny s tóny dřevitými. Kombinace cedru, vetiveru, pačuli, zelené mandarinky, jasmínu, damašské růže, fazole tonka a ylang ylang je přesně to, co vzdušná znamení hledají. Jako další ovocně orientální vůni zde mám Black Saffron od Byreda, která v sobě skrývá vůni pomela, šafránu, vetiveru, akordy kůže, světlé dřevo a bobule jalovce.

Zdroj: nordstrom.com
Zdroj: Pinterest

VODNÍ ZNAMENÍ (RAK, ŠTÍR, RYBY)

Jestli někdo miluje podzim, tak jsou to vodní znamení, protože mohou zůstat celé dny v pohodlí svého domova. I vůně si vybírají takové, které jim připomínají komfort a útulný byt. Známá vykuřovadla, šalvěj a palo santo, najdeš v parfému od Byreda, De Los Santos. Dále se v něm nachází tóny pižma, kosatce, cistu a mirabelky. Při nošení tohoto parfému od sebe odeženeš všechnu negativní energii a podzimní splíny, kterým vodní znamení často podléhají. A jako druhý parfém jsem vybrala dokonalou podzimní vůni English Pear & Fresia od Jo Malone. Svěží nádech doplňuje dřevitý základ, který připomíná sychravá rána v Londýně. Parfém se skládá ze dřeva, jantaru, pačuli, musku, hrušky, bergamotu, frézie, pomerančového květu a růže.

Zdroj: Pinterest
Zdroj: Pinterest