Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

„Mravní pokleslost.“ Zástupci Židů a Romů odsoudili Kozubův vtip o Romech a ghettu

Ředitel Židovského muzea v Praze Leo Pavlát a romský muzikant Radek Banga se ohradili proti vystoupení Štěpána Kozuba v O2 areně, kde vyprávěl vtip, ve kterém podle kritiků hanobil oběti holokaustu. Kozub řekl, že se k reakcím nebude vyjadřovat.

Štěpán Kozub před několika dny mnohé šokoval svým vtipem, který vyprávěl v rámci svého vystoupení v O2 areně. V něm popisoval, jak někdy po druhé světové válce jede autobus plný Romů, který se jede podívat do ghett, aby se to už nikdy neopakovalo. Průvodčí jde oznámit, že přijel „autobus plný cikánů“, a vrátný na to odpoví: „To my tady ale už neděláme.“

Český komik Štěpán Kozub ve svém vystoupení v O2 areně 29. 12. 2022 recykloval jako zábavnou historku výsměšný pošklebek, který původně hanobil oběti šoa a v němž jen Židy nahradil Romy, rovněž oběti holokaustu. Jménem Židovského muzea v Praze, jehož součástí je Památník obětem šoa z Čech a Moravy, vyjadřuji odpor k takovému cynismu.
napsal Leo Pavlát na Facebooku

Podle Pavláta navíc smích početného publika v O2 areně „nebyl jen přitakáním zraňující otrlosti Štěpána Kozuba, ale i dokladem mravní pokleslosti obecnějšího dosahu“.

Publikum „vtip“ ocenilo. Já ne. Asi by ho neocenil ani nikdo, koho znám a s kým se přátelím. Jsme prostě asi jiný gang. Jenže to video se šíří a lidé ho lajkují. Člověk se tak nutně musí zamyslet, jak na tom vlastně jako společnost jsme. Kdybychom zaměnili Romy za Židy, homosexuály nebo Čechy, přišlo by vám vyprávění pana Kozuba vtipné? Asi ne.
muzikant Radek Banga známý z kapely Gypsy.cz na serveru Romea.cz

Štěpán Kozub se v posledních letech stal jedním z nejvýraznějších herců a komediantů mladé generace. Na konci prosince se mu podařilo s jeho stand-upem dvakrát vyprodat už zmíněnou O2 arenu. Jeho kariéra je spojená s ostravským Divadlem Mír a uskupením Tři tygři.

Sám herec se už několikrát nechal slyšet, že podle něj „humor nemá hranice“. V podcastu Čestmíra Strakatého uvedl, že své vtipy „nedělá se záměrem ubližovat, ale se záměrem pobavit“.

Zdroj: ČTK

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.