Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

MCU guide: Jaké projekty od Marvelu nás čekají v budoucích letech?

Co všechno chystá Marvel a proč ubírá na počtu projektů, které plánuje do budoucna realizovat?

CEO Disney Bob Iger nedávno řekl, že do budoucna bude méně projektů Marvel za rok, studio tak chce bojovat proti tzv. „superhero fatigue“. Iger prohlásil, že: Budeme pravděpodobně dělat dva seriály ročně místo čtyř a ubereme i na filmech, které budou maximálně dva až tři ročně. Studio tak reaguje na klesající zájem fanoušků a fanynek. Jaké projekty nás čekají v dalších fázích a co o nich zatím víme?

PHASE 5

Deadpool & Wolverine - film, 26. července 2024

Díky koupení Foxu Marvel konečně získal práva na další superhrdiny a superhrdinky, a tak nás už v létě čeká nový Deadpool, který ve spojení s Wolverinem v podání Hugha Jackmana vstupuje oficiálně do MCU. Ve filmu by se měla objevit také Jennifer Garner jako Elektra a záporáka ztvární Emma Corrin.

Agatha All Along - TV seriál, 18. září 2024

Oblíbená pěvecky nadaná záporačka ze seriálu WandaVision, Agatha Harkness, nás bude od září čekat na Disney+ ve svém novém vlastním seriálu. Poté, co jí Wanda proklela, se vrací k vědomí po její smrti a čekají ji nová dobrodružství. Kromě ní v seriálu, který opakovaně měnil tituly, uvidíme Aubrey Plaza, Joea Lockeho z Heartstoppera nebo Patti LuPone.

Kathryn Hahn v seriálu Agatha (2024) - zdroj: Disney

Captain America: Brave New World - film, 14. února 2025

Falcon v seriálu Falcon & Winter Soldier přebral identitu Captain America a potáhne tak nově svůj samostatný film, který nás čeká na Valentýna 2025. Hlavním tahákem filmu kromě něj je Harrison Ford a také Liv Tyler, která by se měla vrátit poprvé od své role v The Incredible Hulk (2008).

Anthony Mackie ve filmu Captain America: Brave New World (2025) - zdroj: Disney

Daredevil: Born Again - TV seriál, březen 2025

Po delší době se vrací i Daredevil, který se z rodného Netflixu přesunul na Disney+. Jeho seriál ale od začátku provází problém, kdy první natočené epizody byly kompletně hozeny do koše a začalo se točit znovu.

Charlie Cox v seriálu Daredevil (2015-2018) - zdroj: Netflix

Thunderbolts - film, 5. května 2025

„Marvelovský Suicide Squad se momentálně natáčí a čeká nás za méně než jeden rok. Objevit by se tu měli záporáci z filmů jako Bucky Barnes, Ghost, Taskmaster, Yelena nebo Red Guardian. Na scénáři pracovali autoři seriálu Beef.

Animace k filmu Thunderbolts (2025) - zdroj: Disney

Ironheart - TV seriál, 2025

Superhrdinka Ironheart se nám představila v roce 2022 ve filmu Black Panther: Wakanda Forever, po kterém by měla dostat svůj vlastní seriálový spin-off. Seriál je natočený a kromě hlavní hrdinky si v něm má zahrát Anthony Ramos a Sacha Baron Cohen.

Dominique Thorne ve filmu Black Panther: Wakanda Forever (2022) - zdroj: Disney

Plánují se také pokračování animovaného seriálu What If...? se 3. sérií a nové animované seriály Your Friendly Neighborhood Spider-Man plus Eyes of Wakanda a Marvel Zombies.

PHASE 6

The Fantastic Four - film, 25. července 2025

Dlouho očekávaná The Fantastic Four, která se snad konečně povede pod taktovkou Marvelu. Odstartuje s ní 6. fáze Marvelu a natáčet se má už letos v červenci. Hlavní čtveřici si zahrají Pedro Pascal, Vanessa Kirby, Joseph Quinn a Ebon Moss-Bachrach.

Animace k filmu The Fantastic Four (2025) - zdroj: Disney

Blade - film, 7. listopadu 2025

Už od Eternals je teasovaný superhrdina Blade, kterého si má zahrát dvojnásobný oscarový vítěz Mahershala Ali. Jeho film se také několikrát posouval a přepisoval, ale nyní už je snad na správné cestě a natáčet se má v létě v Mexiku.

Mahershala Ali ve filmu Blade (2025)

Avengers 5 - film, 1. května 2026

Avengers: Secret Wars - film, 1. května 2027

No a už dlouho nás čekají Avengers, ve kterých měl být hlavní záporák Kang, ale vzhledem k tomu, že jeho herec byl obviněn z domácího násilí, to s ním nevypadá příliš slibně. Každopádně v letech 2026 a 2027 by nás měla po dlouhé době čekat pořádná týmovka pravděpodobně skrze Young Avengers, které na konci The Marvels založila Ms. Marvel.

Animace k filmu Avengers: Kang Dynasty (2026) - zdroj: Disney

Dále by nás měly čekat ještě tyto filmy a seriály, o kterých nevíme ani datum vydání, ani další dodatečné informace.

  • Shang-Chi 2
  • Spider-Man 4
  • Wonder Man - nový seriál
  • The X-Men - nový film
  • bezejmenný seriál odehrávající se ve Wakandě
  • bezejmenný seriál o Okoye z Black Panther
  • bezejmenný film produkovaný Scarlett Johansson
  • Nova - spin-off k seriálu Moon Knight
  • Vision-Quest - spin-off k seriálu WandaVision

zdroje: Variety, Collider, Rotten Tomatoes

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.