Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

McDonald's sustainability guide

McDonald's se snaží o co největší udržitelnost. V tomto článku najdeš jak odpovědi na to, jaké sustainable kroky vlastně McDonald's dělá, tak tipy, jak správně třídit doma například po McDelivery.

McDonald's se snaží být sustainable co se týče dovozu nebo obalových materiálů, ale také ohledně technologií. Neustále nachází inovativní způsoby, jak snížit emise, zabránit úniku odpadu do přírody a zachovat přírodní zdroje. Následky klimatických změn ohrožují nejen potravinářský průmysl, ale také všechny ostatní, proto nahrazují plastové obaly papírovými.

Chceme využívat přírodní zdroje zodpovědně a povzbuzovat ostatní, aby následovali tento příklad, abychom mohli snižovat náš negativní dopad na životní prostředí a přispívat k udržitelným dodavatelským řetězcům a globálnímu hospodářství. Naše ambiciózní cíle zahrnují zodpovědné získávání zdrojů a budování obchodní odolnosti v měnícím se světě.
McDonald's

Společnost McDonald's se připojila ke kampani Organizace spojených národů Race to Zero, čímž se dala na cestu k nulovým emisím do roku 2050. Zúčastnila se také konference COP26, kde se její generální ředitel podělil o kroky k podpoře klimatu a diskutoval o důležitosti řešení změny klimatu na globální scéně.

Přibližně 82,7 % obalových materiálů McDonald's a 96,8 % obalů z primárních vláken pochází z recyklovaných nebo certifikovaných zdrojů. Firma usiluje o 100% certifikované, recyklované nebo obnovitelné obalové materiály do konce roku 2025.

McDonald's předchází plastovému odpadu. Z vyřazených táců udělal s umělci koše a lavičky

by @yanhoechka

Jak správně třídit doma? 

Třídit odpad doma je důležitým krokem k lepšímu životnímu prostředí. Často je na nálepkách produktů rovnou napsané, kam co patří, takže pokud si nejsi jistý/á, mrkni na ně.

Jak bys roztřídil/a směsný odpad McDonald's delivery?

  • Do papíru: papírová taška ve které nám objednávka přišla, držáky na nápoje, obal od hranolek, papírové brčko, krabička od burgeru
  • Do plastů: víčka od nápojových kelímků
  • Do směsného odpadu: kelímek od McFlurry nebo nápojový kelímek

Udržitelné věci v McDonald's that just make sense

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.