Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Matthew Perry se otevřel o své drogové závislosti během natáčení seriálu Friends

Matthew Perry, aka Chandler Bing, se rozhodl otevřeně promluvit o nepříjemné kapitole svého života.

Hvězda přátel Matthew Perry, který v seriálu ztvárnil postavu Chandlera Binga, nyní vydává knihu, kterou sám napsal, s názvem Friends, Lovers and the Big Terrible Thing. V knize popisuje nejen svůj příběh, ale podrobně se rozepisuje také o svém naprostém „dnu“.

Chtěl jsem se o to podělit, až když jsem v bezpečí před tím, abych znovu spadl do té temnoty. Musel jsem počkat, až budu docela bezpečně střízlivý – a pryč od alkoholismu a závislosti, abych to všechno napsal. A hlavní bylo, že jsem si byl docela jistý, že to lidem pomůže.
Matthew Perry

Otevírá se také ohledně toho, že ve věku 49 let málem zemřel (dnes je mu 53), řekl k tomu: „I'm grateful to be alive“. Matthew Perry strávil týdny bojem o život poté, co mu prasklo tlusté střevo z nadměrného užívání opioidů. Co málokdo ví, je, že strávil dva týdny v kómatu a pět měsíců v nemocnici. Devět měsíců také musel používat kolostomický vak.

Když jsem byl poprvé přijat do nemocnice, doktoři řekli mé rodině, že mám dvouprocentní šanci na přežití. Byl jsem nasazen na věc zvanou ECMO přístroj, který dělá veškeré procesy pro vaše srdce a plíce. A tomu se říká Zdrávas Maria. To nikdo nepřežije.
Matthew Perry

Ve 24 letech, když Perry začínal s natáčením seriálu Friends, byla jeho závislost na alkoholu teprve v začátcích.

Když mi bylo 34, byl jsem opravdu zakořeněný v mnoha problémech... Ale byly roky, kdy jsem byl zcela střízlivý. Točení deváté série byl rok, kdy jsem byl střízlivý celou dobu. A hádejte, kterou sérii jsem byl nominován na nejlepšího herce? Říkal jsem si: „To by mi mělo něco říkat.“
Matthew Perry

Matthew tvrdí, že v jednom momentu během točení seriálu nevěděl, jak přestat, a že si točení některých z epizod vůbec nepamatuje. „Kdyby ke mně domů přišla policie a řekla: ‚Jestli dnes večer budeš pít, vezmeme tě do vězení,‘ začal bych balit. Nemohl bych přestat, protože nemoc a závislost jsou progresivní. Takže s přibývajícím věkem je to horší a horší.“

Herec se snažil svůj stav skrývat, ale každoročně byly vidět změny na jeho vzhledu, způsobené právě pitím alkoholu. V průběhu let byl 15krát na odvykačkách. I když raději neprozrazuje, jak dlouho je momentálně střízlivý, stále počítá každý den.

Magazín People se herce zeptal, co by vzkázal těm, kteří si chtějí knihu přečíst. „Myslím, že budou překvapeni, jak špatné to v určitých časech bylo a jak blízko k smrti jsem se dostal. V knize říkám, že kdybych zemřel, lidi by to šokovalo, ale nikoho by to nepřekvapilo. A to je velmi děsivá věc, se kterou se dá žít. Takže doufám, že si to lidé uvědomí a budou vědět, že tato nemoc útočí na každého. Nezáleží na tom, jestli jste úspěšní nebo ne, nemoci je to jedno.“

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.