Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Martina Budaye čeká druhý zápas v UFC. Soupeř bude českým fanouškům jistě povědomý

Po úspěšné, ale kontroverzní premiéře slovenského obra Martina „Bady“ Budaye na turnaji UFC Muhammad vs. Luque 2, ve kterém neúmyslně fauloval, přichází další velká výzva. V srpnu se na půdě UFC utká s polským tankem Lukaszem Brzeskim.

Dle informací reportéra Marcela Dorffa, který má ve zvyku s předstihem oznamovat zápasy UFC, se 13. srpna dočkáme bezmála čtvrttunové bitvy mezi Martinem Budayem a Lukazsem Brzeskim na turnaji UFC: Fight Night 213.

Lukasz Brzeski je třicetiletý rodák z Krakowa, který se v roce 2018 představil i v České republice, kde nastoupil v dnes již zaniklé organizaci XFN. Na galavečeru XFN 13 porazil Alexandra Cvernu, kterého pomocí škrcení ukončil na začátku druhého kola. Od té doby nasbíral Polák další tři výhry, včetně skalpu bývalého zápasníka UFC Ednalda Oliveiry.

Brzeski se do největší organizace světa dostal stejným způsobem jako Martin Buday, skrz show Dana White's Contender Series, kde zápasníci bojují o smlouvu s UFC. Brzeski však zápas nevyhrál, za nejasných okolností se mu podařilo zápas s Dylanem Potterem „ukončit” na submisi. Později se však ukázalo, že soupeř neodklepal a byl plně při vědomí, tudíž byl zápas zastaven neprávem a výsledek boje byl stanoven jako no contest (= bez vítěze). Polský zápasník i přes zmíněné trable smlouvu s organizací dostal a Martin Buday ho v polovině léta otestuje v jeho UFC premiéře.

Shoda náhod? Původním soupeřem Lukasze Brzeskiho v show Dana White's Contender Series měl být Američan Lorenzo Hood, který se během přípravy zranil a nastoupil až o několik týdnů později do zápasu s Martinem Budayem. Bady v zápase Lorenza Hooda porazil, a otevřel si tak brány do UFC.

Zda Bady dokáže porazit Brzeskiho a připsat si tak druhou výhru v UFC zjistíme 13. srpna na turnaji UFC Fight Night 213, který se pravděpodobně odehraje v hale APEX, v Las Vegas. Dle prvních dostupných vypsaných zápasů bude slovenský bývalý šampion OKTAGONu sdílet kartu s neporaženým Azamatem Murzakanovem nebo Geraldem Meerschaertem.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.