Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Martin Carev a Nikita Kingston: Hot duo, které přichází s novým hitem. Poslechnout si ho můžeš už teď!

Martin Carev a Nikita Kingston. To je duo, které dalo do kupy svou první hudební pecku! Seznámili se v reality show Tvoje tvář má známý hlas a od té doby jsou, co se týče muziky, neohrožená dvojka. Jejich song, který má premiéru dnes, si můžeš poslechnout už teď u nás na FOMO!

K velké premiéře jejich songu Crazy jsme Martina s Niki trošku vyzpovídali!

Odkud se vzal nápad na song? Jak to, že vy dva? A jak to vlastně celé vzniklo?

Niki: Potkali jsme se ve Tváři (Tvoje tvář má známý hlas) s tím, že jsme si už první den s Martinem sedli a jsme si nejblíž i věkově. A už snad druhý den, co jsme se viděli, mi Martin pouštěl nějaké věci.

Martin: Jo, jo, jo! Měl jsem totiž v mobilu docela dost věcí, protože produkuju hudbu, mám miliardu demíček v kompu a vždycky, když se takhle s někým vidím, tak mu ty písničky pouštím, aby mi řekl názor.

Niki: On to má rád. 😄

Martin: A přesně jsem se viděl s Niki a říkám: „Heej, já tady mám nějaký songy, poslechni si to!“ Jedno demíčko ji zaujalo a z toho vznikla ta písnička.

Takže se znáte z Tváře?

Martin:Jasně, no. Byli jsme tam my dva a pak v podstatě jenom důchodci. (smích) Denča Nesvačilová mě za tohle zabije...

Martine, ty celý song spolu s klipem produkuješ, jak ses k tomu dostal?

Martin: Mě by to taky zajímalo... Hudba mě vždycky hrozně bavila, miluju poslouchat elektronickou hudbu, jsem tvůrčí typ a většinou to mám tak, že když mě něco baví konzumovat, tak to rád i tvořím. Takhle jsem vlastně začal dělat influencerství. Hudbu jsem začal produkovat už před pěti lety, i jsem vydával nějaké písničky. Bylo pro mě ale těžké si najít směr, kterým se vydat, protože poslouchám širokou škálu – od techna po Evu a Vaška, v podstatě (smích). No dobře, Evu a Vaška ne, ale bylo těžké se vykrystalizovat. A teď už mi přijde, že jsem to tak nějak našel.

Takže jste si v tom spolu sedli?

Niki: Jo, já si s ním sedla. Sice dělám něco odlišného, ale bavilo mě, že jsem zabředla do jiného žánru a jiného stylu hudby.

Martin: A právě já si myslím, že ta písnička, kterou jsme udělali s Niki, v sobě má určitou nostalgii, nějakou melancholii. Vlastně to do toho jejího stylu, byť je to jiný žánr, dost zapadá.

A text? Kdo ho psal a čeho se týká?

Martin: Niki psala celou hlavní linku. To, co vytvořila, mi poslala, a já zase řekl, že zjednodušíme třeba refrén, aby tam nebylo tolik slov. Ale jinak text, celý ten nápad, byl od Niki.

Niki: Zhrzená holka, která zpívá klukovi, který jí pravděpodobně ublížil, podvedl.

A mluvíš z vlastní zkušenosti?

Niki: Nooo, nevím... Částečně. Spíše je to myšleno pro holky, které něco zažily, aby na to mohly odkazovat.

Martin: Ale myslím, že když jsi to psala, tak jsi měla nějaký konkrétní zážitek na mysli, tak trochu.

Niki: Něčím to bylo z mého života inspirované.

Jak vůbec probíhalo natáčení videoklipu? Nějaké funny storky, fuckupy nebo něco, co byste vypíchli?

Martin: Videoklip probíhal tak, že tam vlastně ani jeden z nás neúčinkuje, já jsem to chtěl udělat simple. Písnička je podle mě taky taková – nikomu se nesnaží nic prodat, takže jsem ani nechtěl tím stylem dělat klip. Vznikl tak, že jsem tam byl já, který to točil, a byla tam tanečnice. Takže klip byl vlastě dělaný ve dvou.

Niki: On je neuvěřitelný. Byl sám s tou holčinou, vzal si kameru a prostě jel!

Martine, jak dlouho jste připravovali všechno k písničce? Jak dlouhý byl celý proces?

Martin: Písničku jsme měli hotovou relativně rychle, za měsíc až dva. Dá se to udělat i rychleji, ale já mám rád, když to člověk připraví a pak si dá trošku odstup.

A cenově? Kolik to tak celé stálo?

Martin: Podle mě jsme se vešli tak do 15 až 20 tisíc korun.

Teď půjdeme ještě mimo písničku. Martine, víme, že dost cestuješ, tak se musím zeptat, máš nějaký goal v cestování, kterého bys chtěl dosáhnout?

Martin: Dlouho jsem měl goal, že bych chtěl navštívit každou zemi na světě, ale teď už mě to tak nějak opouští. Během léta jsem cestoval tři měsíce a pořád jsem někde byl. Furt jsem přelétával z jednoho kontinentu na druhý a už jsem byl ke konci z toho unavený, což bych nevěřil, že kdy řeknu. 😄 Chtěl jsem poznat svět, a to se mi splnilo!

Takže třeba za 5 let se vidíš už někde usazený s rodinou?

Martin: To je dobrá otázka. Rád trávím čas tady v Praze se svými kamarády, ale zároveň rád ten stereotyp rozbíjím. Takže ideální stav by byl, kdybych měl dost peněž na to, abych mohl s rodinou cestovat.

A do budoucna vidíš, že bys spíše prohloubil producentskou cestu, nebo by ses spíše chtěl věnovat influencingu?

Martin: Spíše bych chtěl tu hudební cestu. Vždycky se chci někam posouvat a učit se novým věcem.

Teď se ještě přesuneme k Niki. Taková rychlá otázka na představení, odkud tě tedy můžeme znát?

Niki: Tak já jsem vlastně obyčejná holka, která miluje hudbu a jednou se rozhodla, že to zkusí v Superstar. Tam to šlo fajn a najednou jsem se objevila ve Tváři, což bylo velké překvapení i pro mě.

A kde se vidíš se zpěvem za pár let? Máš nějakou metu, kterou by sis chtěla splnit?

Niki: Fakt chci dělat tu svoji tvorbu. Teď jsem rok strávila tím, že jsem byla v shows, ale už chci opravdu dělat svoje věci, svoji hudbu. Takže koncertovat, to je taková moje vize, s tím, že ještě uvidím, co se studiem a podobně.

Máš nějakého zpěváckého idola/ikonu, která tě inspiruje?

Niki: Ráda říkám Billie Eilish, protože je hrozně osobitá. Jela si svoje a bylo jí úplně jedno, co na to ostatní. A vlastně i v tom stylu hudby.

Poslední otázka, Niki! Jak se cítíš, když slyšíš svůj zpěv?

Niki: Ze začátku je to zvláštní. Čím déle to člověk dělá, tím více si zvykne slyšet svůj hlas. A vlastně já už jsem ve fázi, kdy mi to nepřijde tak moc divné, a musím říct, že často mě to i baví. Když mi ta písnička sedne, tak si řeknu, že je to docela fajn!

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.