Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Martin Buday kontroverzně vítězí ve své UFC premiéře, málem se o ni připravil

Slovenský tank Martin „Bady“ Buday zažil svou premiéru v UFC na turnaji Muhammad vs. Luque 2. Jednomyslně zvítězil na body a celé tři kola nepustil Chrise Barnetta do hry. Ke konci zápasu ho však „Bady“ neúmyslně fauloval, když se hnal za ukončením a byl krůček od diskvalifikace.

Zápas byl všechna tři kola v režii slovenského obra „Badyho“, který bez větších problému vnutil Chrisu Barnettovi svůj styl boje. Taktika byla jednoduchá a přesná – natlačit Američana na pletivo a sázet krátké údery a nepříjemná kolena na střed těla. Barnettovi se párkrát podařilo vyprostit z Budayova klinče, ale nikdy ne na dlouho. Bývalý šampion OKTAGONu tedy cítil, že v postoji je nejvíce zranitelný a párkrát mu Barnettův rychlý úder škrtl bradu. Natlačení „Medvídka“ na klec proto bylo nejjistější cestou k vítězství.

Osudný moment, který ohrozil celý zápas, přišel v polovině třetího kola, kdy se Barnett po sérii přesných úderů postavil z pokleku na nohy. „Bady“ ucítil možnost ukončení zápasu a pustil se do Barnetta salvou loktů mířených na hlavu, ale jeden z nich byl proti pravidlům a zápas byl kvůli zakázanému úderu do zátylku přerušen rozhodčím Danem Miragliottem.

Chris Barnett byl po úderu otřesený, ale po chvíli se vzchopil a chtěl v zápase pokračovat, což mu bohužel zatrhl přivolaný lékař. Rozhodčí tak válku dvou stotřicetikilových obrů ukončil předčasně, zároveň však byl velmi shovívavý a Budayův loket označil za neúmyslný.

O vítězi zápasu tedy rozhodli bodoví rozhodčí, kteří jím určili slovenského zápasníka poměrem 30:27 na body. Martin Buday s přivřeným okem rozhodčího tedy vyhrál svůj debut v UFC technickým rozhodnutím. Při odmyšlení nechtěného faulu předvedl Buday dominantní výkon a značnou převahu.

Na kontroverzní výhru Martina Budaye reagovalo mnoho zápasníků organizace UFC, včetně šampiona těžké váhy.

Tak tohle bylo jasně úmyslné!
Francis Ngannou
Jo takhle, takže jediné, co musím udělat, je to, že trefím soupeře nedovoleným úderem a doktor to pak zastaví a mám výhru?
Jamahal Hill

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.