Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Máme nový Královecký kraj! Internet rozhodl o připojení Kaliningradu k Česku

Kaliningrad je opět součástí Česka jako Královec, teda alespoň podle příspěvků na internetu, které satiricky reagují na falešná ruská referenda o připojení částí Ukrajiny k Rusku.

„Vítejte na oficiálním profilu Královce. Po úspěšném referendu se 97,9 % obyvatel Kaliningradu rozhodlo sloučit s Českou republikou a přejmenovat Kaliningrad na Královec,“ zní tweet, který se v úterý odpoledne objevil na satirickém účtu KrálovecCzechia.

Jedná se o jednu z mnoha reakcí, které zaplavily internet poté, co polský twitterový účet papież internetu napsal: Je čas rozdělit Kaliningrad tak, aby naši čeští bratři měli konečně přístup k moři.“

Internet je tak v současné chvíli plný memů, které mluví o tom, že ruská enkláva je opět součástí Česka. Jak upozornila Česká televize, korespondent BBC v Praze Rob Cameron navíc vysvětlil, že se nejedná o nic vycucaného z prstu. „Kaliningrad byl založen v roce 1255 na počest českého krále Přemysla Otakara II. Takže by to bylo (připojení k Česku) podle ruských standardů naprosto legitimní,“ napsal Cameron na Twitteru.

Na internetu navíc kolují hesla jako „Make Kaliningrad Czech Again!“ nebo „Kaliningrad is Czechia“ a samozřejmě už také vznikla i petice za jeho připojení k Česku.

Vypadá to tak, že nově můžeme v létě konečně vyrazit k vlastnímu moři. 😜