Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

LOL NEWS: AI složila maturitu, Tacos je sendvič a portét, který nikdo neměl vidět

V těhlech Lol News se dočteš o AI, která udělala maturitu, nebo proč jsou tacos sendvič.

Chtěla, aby portrét nikdo neviděl

Nejbohatší Australanka Gina Rinehart dělala maximum pro to, aby její portrét nikdo neviděl, ale stalo se to, co vždy... Sedmdesátiletá miliardářka chtěla po národní galerii v Austrálii, aby odstranila z výstavy portrét, který se jí nelíbil. Galerie to ale odmítla.

Umělecké dílo vytvořil aboridžinský malíř Vincent Namatjira ve svém charakteristickém karikaturním stylu v rámci cyklu Australia in Colour, jehož součástí je 21 významných osob, které tvořily historii země.

Její snaha ale měla opačný efekt. Portrét obletěl celý internet a galerie zaznamenala značný nárůst návštěvníků a návštěvnic.

Zdroj: Vincent Namatjira/Matt King/Getty

AI skládalo maturitu

Na Gymnáziu v Příboře na Novojičínsku se minulý týden odehrál nevídaný experiment. Zkoušeli, jestli umělá inteligence složí maturitu. A výsledky? Easy. AI excelovala s jedničkou z dějepisu a fyziky, češtinu zvládla na dvojku. Celkově si odnesla maturu s vyznamenáním.

„Je to trochu bláznivý nápad, který se zrodil asi před měsícem a půl,“ řekl ředitel školy Pavel Kerekeš. Iniciátorem experimentu byl absolvent Denis Valášek, dnes odborník na umělou inteligenci.

„Jakožto jazykový model nemám osobní zkušenosti s maturitou, ani s pocity, které by ji doprovázely,“ okomentovala AI svůj výkon.

Tacos je sendvič rozhodl soud

Soud ve městě Fort Wayne v americkém státě Indiana minulý týden rozhodl, že tacos a burritos, stejně jako například řecký gyros, jsou ve skutečnosti sendviče. K závěru dospěl v rámci sporu o otevření restaurace Famous Taco v místech, kde nesmějí být žádné fastfoody, ale smějí se zde prodávat sendviče.

Soud v rámci něj rozhodl, že klasické mexické pochutiny jako jsou tacos a burritos lze za sendviče považovat. Podle soudce totiž jde o „sendviče mexického typu“ a zdůraznil, že místní nařízení neomezuje restaurace pouze na sendviče amerického stylu. Vedle toho pak doplnil, že za sendviče lze v tomto případě považovat také například řecký gyros nebo vietnamské banh mi. Takže se tohle slovíčkaření vyplatilo.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.