Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Liga mistrů je zpátky! Kdo se tento rok probojuje až do Petrohradu? 

Po dlouhé zimní pauze se vrací jedna z nejzajímavějších fotbalových soutěží – Liga mistrů. Které týmy se probojovaly do osmifinále a s kým se utkají? Na to se teď společně podíváme. 

PSG – Real Madrid

Začneme z ostra! Hned 15. února nás čeká souboj gigantů, který by si žádný fanoušek fotbalu neměl nechat ujít. Zápas plný hvězd, kde toho obě strany můžou hodně nabídnout.

Poslední střetnutí klubů Real a PSG proběhlo v listopadu 2019, když se potkaly v základní skupině Ligy mistrů. Tento zápas skončil nerozhodně 2:2. V zápase se na straně Realu objevil Sergio Ramos, který momentálně obléká barvy PSG. Zda ale do zápasu vůbec zasáhne, je v této době, kvůli jeho zranění, ve hvězdách.

Dalšími hvězdami, jejichž start je kvůli zranění nejistý, jsou Neymar, Wijnaldum, Di Maria nebo Benzema. Naopak Messi, Mbappé či Vinicius by měli být připraveni pomoci svému týmu. Odveta je naplánována na 9. března.

Sporting – Man. City

Tento duel má jasného favorita... Na rozdíl od souboje PSG vs. Real. Lídr anglické Premier League by rád ovládl tento dvojzápas.

Sporting v roli outsidera může jenom překvapit, což již dokázal ve skupině, kde zaskočil Dortmund, který doma porazil 3:1. Tato výhra se později ukázala jako klíčová, protože Sporting při shodě bodů postoupil díky lepšímu skóre ze vzájemných zápasů.

Oproti tomu City postoupilo ze skupiny z 1. místa. Nicméně se ukázalo, že ani oni nejsou nedotknutelní, když prohráli zápas s PSG a Lipskem.

První zápas se odehraje 15. února v portugalské metropoli a může hodně napovědět o průběhu odvety, která by se měla odehrát 9. března. Bude nás čekat jednoznačný zápas, nebo přijde překvapivý výsledek?

Inter – Liverpool

O den později, 16. února, nás čeká další zajímavý zápas. Inter se pokusí zastavit rozjetý Liverpool, který ve skupině neprohrál jediný zápas. Italský celek bude chtít navázat na své výkony v lize, kde se zatím úspěšně drží na 1. místě.

Na San Siro by měl Liverpool dorazit v plné sestavě. Jediným otazníkem je Sadio Mané, který kvůli zranění možná nenastoupí. Mírným favoritem je v tomto dvojzápase Liverpool, ale stát se může cokoliv a určitě bychom neměli Inter podceňovat. Odveta se odehraje 8. března.

Salzburg – Bayern

I když tento dvojzápas nabídne souboj dvou lídrů svých domácích lig, favorit je předem jasný. Německý celek by rád vyhrál celý tento ročník a s koncem v osmifinále by se určitě nespokojil. Svou dominanci ukázal již v základní skupině, kde po šesti zápasech skončil s plným počtem bodů a skóre 22:3.

Za hlavní motor této rozjeté mašiny by se dal považovat Lewandowski, který se podílel na polovině gólů Bayernu v základní skupině. Devět jich vstřelil sám a na další dva přihrál. Salzburg to určitě nebude mít jednoduché, ale i on v základní skupině ukázal, že dokáže hrát kvalitní a efektivní fotbal.

První zápas se odehraje 16. února v Rakousku a Salzburg může jenom překvapit. Odveta se poté přesune k sousedům do Německa, a to přesně 8. března. Souboj Davida s Goliášem prohlašuji za zahájený.

Villarreal – Juventus

Stará dáma vyzve vítěze posledního ročníku Evropské ligy. Mírným favoritem v tomto duelu bude Juventus, kterému se ale v poslední sezóně nedaří podle jeho představ, čehož by mohl Villarreal využít.

První zápas se odehraje 22. února na španělské půdě a Villarreal bude chtít navázat na výborné výkony z minulé sezóny. Můžeme se tedy těšit na kvalitní a zajímavý fotbal, který může přinést překvapení na obou stranách. Odveta 16. března dovrší tento vyrovnaný dvojzápas.

Chelsea – Lille

22. února odehraje svůj první zápas i obhájce trofeje, na kterou by Blues rád navázal i tento rok. Prrvním soupeřem ve vyřazovací části bude Lille, které postoupilo z 1. místa ve skupině, kde za sebou nechalo Salzburg, Sevillu i Wolfsburg. Pokud se mu podaří uhrát dobrý výsledek, může nás čekat vyrovnaný dvojzápas, v opačném případě může být odveta 16. března pouhou formalitou.

Atl. Madrid – Man. United

United, v čele s Ronaldem, zavítá do Španělska, kde CR7 působil dlouho dobu, takže moc dobře ví, že ho nečeká lehký zápas. Oba týmy mají kvalitu na to, aby v ročníku došly daleko, ale i tak se tuto sezónu trápí. United ze skupiny postoupil z 1. místa, kde narazil na svého přemožitele z posledního finále Evropské ligy – Villarreal, který porazil v obou zápasech. Na druhou stranu Atlético postoupilo ze skupiny s nejmenším počtem bodů ze všech postupujících.

První zápas se odehraje 23. února, odveta potom 15. března.

Benfica – Ajax

První osmifinálové zápasy završí Benfica s Ajaxem 23. února. Ajaxu se tuto sezónu daří, ve skupině neztratil ani jeden bod. Velkým tahounem je Sebastien Haller, který ve skupinové fázi nastřílel 10 gólů, na 2 přihrál a je zatím nejlepším střelcem ročníku.

Benfica do osmifinále postoupila na úkor Barcelony, kterou v 1. zápase skupin porazila a později se tato výhra ukázala jako rozhodující. Myslíš, že Benfica po Barceloně porazí i Ajax, nebo bude Ajax pokračovat ve své dominanci ze základních skupin?