Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Letěli jsme s PUMOU do Dubaje na Sole DXB! Festival, který spojuje kultury

Sole DXB je festival postavený na pilířích módy, hudby, umění a sportu. Naposledy se v Dubaji konal v roce 2019 a účastnilo se ho přes 36 tisíc lidí z více než 60 zemí. K příležitosti 75. narozenin PUMY, které bude značka slavit příští rok, bylo na festival v prvním pocovidovém ročníku pozváno i FOMO.

Letošní ročník festivalu Sole DXB připadl na 9. až 11. prosince. Dubai Design Disctrict (d3) ožil značkami, které měly možnost představit nejen své kolekce a případné limitované fashion dropy, ale také svou kreativní vizi. Ekosystém, který společnost Sole za 10 let vybudovala, spojuje více než 150 brandů a rychle se rozrůstající globální komunitu.

Protože jde o kulturní a lifestylový festival, návštěvníky čekal bohatý program v podobě koncertů, filmových projekcí, uměleckých instalací nebo sportovních turnajů. Na místě tedy nechybělo několik hudebních stagí, fotbalové a basketbalové hřiště, skatepark a malý okruh, kde se lidé mohli vyřádit na kolečkových bruslích.

Akce se účastnili hudebníci, designéři, umělci, řečníci a sportovci ze Spojených arabských emirátů, Kuvajtu, Saúdské Arábie, Libanonu, Sýrie, Iráku, Jordánska, Palestiny, Egypta, Súdánu, Somálska, Maroka, Alžírska a dalších zemí. Tento rok navíc na vizuálu Sole DXB spolupracoval fotograf Hassan Hajjaj.

FOMO se do Dubaje vydalo s PUMA crew, jejíž součástí byli samozřejmě i zástupci z řad PUMA ambasadorů. Z Česka jsme letěli s mistryní světa v boxu v mini muší váze Fabianou Bytyqi a hudebníkem Benem Cristovaem, na místě jsme se pak potkali s polskou MMA zápasnicí Joannou Jedrzejczyk.

Středobodem celého festivalu byl pro nás třípatrový PUMA space, v rámci něhož si lidé mohli zajít na koncerty, poslechnout si skvělé DJ sety, zúčastnit se kreativních workshopů a nakoupit si v showroomu. K dostání byla třeba nová kolekce PUMA X AMI.

Prvním bodem programu byla exkluzivní panelová diskuze s globálním kreativním ředitelem PUMY Heiko Desensem a kreativním konzultantem Mikem Camargem, kterého můžeš znát pod přezdívkou Upscale Vandal. Talk se konal hned v pátek odpoledne, jedním z hlavních témat bylo 75. výročí značky a milníky, které si budeme v rámci oslav připomínat. Věděl/a jsi třeba, že PUMA byla první značkou, která dala sneakers na runway?👀 To se stalo v roce 1998.

Kromě toho se ale Heiko vyjádřil i k tomu, jak PUMA přistupuje k udržitelnosti. „We are doing projects which could lead away to the ‚end of life of a product because that is the big problem of the industry. Where do these products go after we dispose them? And that is the biggest challenge and there is no perfect solution for that because there is a whole economy depending on that. But every little step to this direction is super valuable,“ řekl globální kreativní ředitel.

We brought back the very first fully biodegradable shoe at the beginning of the year. If a shoe company dissolves things into soil, it's perfect. You wear it as long as you want and you wear it like it's the coolest thing and that's what we have done with the RE:SUEDE sneaker. Because SUEDE is our most classic shoe and we wanted to create the most sustainable version of the shoe.
Heiko Desens

V PUMA zóně došlo také na customizaci bot a topu. V pátek si lidé tvořili vlastní návrh RS-X sneakers. Vítěz tohoto workshopu bude spolupracovat s PUMOU na vlastní capsulové kolekci, která bude exkluzivně k dostání v Dubai Mallu. V sobotu si účastníci vyráběli jedinečný top s místním umělcem. Deyaa Rambo totiž k této příležitosti vytvořil unikátní selekci uměleckých děl pro PUMU a Sole DXB.

Z umění a módy se přesuneme k hudbě. Na PUMA stagi vystoupila v pátek hudebnice Ari Lennox , v sobotu měl koncert rapper Marwan Pablo. Na hlavní stagi se objevil Central Cee, Jorja Smith, Aminé, Coast Contra, Rapsody nebo třeba Bas.

Skvělá hudba dokreslovala atmosféru, která byla naprosto jedinečná. Festival pulzoval životem, uměním, módou, barvami a kulturami z celého světa. Díky PUMĚ jsme to mohli zažít na vlastní oči a společně s námi i ty!🤭

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.