Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Leonormania: Španělská princezna dosáhla 18 a internet si ji zamiloval. Jak s ní šel čas a co má v plánu do budoucna?

Španělská princezna a následnice trůnu Leonor dosáhla 31. října osmnácti let. Při slavnostní ceremonii složila přísahu na ústavu a na to, že bude sloužit své zemi. Svět si ji zamiloval a ovládla sociální sítě po celém světě. Co tato půvabná princezna dělá?

Kdo je princezna Leonor?

Leonor de Borbón y Ortiz se narodila 31. října 2005 v Madridu. Je dcerou španělského krále Filipa VI. a královny Letizie, která se dříve živila jako novinářka. Má o rok a půl mladší sestru Infantu Sofii. Jejich dědečkem je bývalý král Juan Carlos I. a obě mají po své babičce řecké kořeny. Pokud Leonor nastoupí na trůn, bude od roku 1868 první ženou a zároveň druhou španělskou královnou vůbec.

Princezna nejprve navštěvovala školu Santa Maria de Rosales v Madridu a poslední dva roky střední zakončila na prestižní United World College (UWC) ve Walesu. Infanta Sofia následuje v jejích šlépějích. Leonor se ale po konci UWC nevydala na vysokou školu jako většina jejích vrstevníků. Podle tradic a protokolů v srpnu 2023 nastoupila na tříletý armádní výcvik, během kterého si zkusí i práci u letectva a námořnictva.

Princezna zde nemá žádné speciální zacházení, ba naopak. Sdílí pokoj i koupelnu s dalšími jedenácti lidmi, musí každý den vstávat v 6:30 a večerku má ve 23:00. Po armádním výcviku však princezna plánuje studovat na univerzitě.

Leonormania

Čím starší a půvabnější Leonor je, tím více zajímá tisk a sociální sítě. A to zejména i kvůli tomu, že rodiče až do dospělosti velmi střežili její soukromí. Celé Španělsko se tak nyní snaží zjistit, jaká je jejich budoucí královna, co ráda dělá a čemu by se v budoucnu chtěla nejvíce věnovat. Její videa z armády se tak stala virálními. Zejména to, kde flirtuje s jedním ze svých spolužáků.

Není to však jen o tom, jak tajemná a půvabná princezna je. Po malé popularitě španělské monarchie, která vznikla zejména díky problémům a skandálům, které udělal Juan Carlos, když přenechával trůn svému synovi, se pomalu ale jistě zvedá přízeň k monarchii. Leonor je totiž velmi vzdělaná, milá a lidská. Vystupuje na státních akcích a ceremoniích, ale nemá ani problém si zajít do kina na Barbie.

Přísaha na španělskou ústavu

Princezna na své osmnácté narozeniny, 31. října, při obrovské ceremonii v Madridu skládala přísahu na Ústavu a nyní již oficiálně může převzít španělský trůn kdykoliv, kdy se její otec rozhodne ho předat či zemře. I při této ceremonii si získala obrovskou přízeň Španělů i médií. Bavila se s civilním obyvatelstvem a působila velmi mile a zároveň seriózně.