Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kult Harryho Stylese: Čím tak oslovil Gen Z?

Proč je Harry Styles tak hot pro Gen Z? Čím si získal tolik její pozornosti a oblíbenosti?

Je tomu 12 let, co Harry jako šestnáctiletý kluk předstoupil před porotu v X Factoru. Jeho veselý a zároveň trošku drzý šarm oslovil diváky, ale málokdo by tehdy mohl předvídat, že se tento mladý, stydlivý kluk, kterému dokonce Simon Cowell poradil, aby si zařídil vokální koučing, stane největším britským zpěvákem dnešní doby.

Dnes na Harryho narazíš nejen na Spotify, ale také na obálkách časopisů, na billboardech a v neposlední řadě je jím zaplavený internet. Jeho fanoušci kempují dny před arénami, kde má vystupovat, dokonce čekali od úsvitu, aby ho zahlédli na červeném koberci na filmovém festivalu v Benátkách. Bývalá hvězda One Direction nikdy nezářila jasněji.

Co se týká hudby, jeho píseň As It Was se stala nejdéle trvající jedničkou v americkém žebříčku singlů britských umělců. Umístil se na vrcholu žebříčku Billboard Hot 100 a překonal rekord, který dříve drželi Mark Ronson a Sir Elton John.

Čím tedy Gen Z tak oslovil?

Zaprvé, Gen Z vyrostla s Harrym.
Alex Goat, výkonný ředitel Livity specialistů na kulturu mládeže

A v tom je základ úspěchu. Fanoušci totiž opravdu mají pocit, že s Harrym vyrostli. On se vyvíjel hudebně a jeho fanoušci s dospíváním taktéž.

Nejenže byli v X Factoru v tak mladém věku, ale One Direction byli také první popovou kapelou, která skutečně ukázala, co znamená exploze sociálních sítí. Fanoušci zdaleka nečekali týden, než je viděli v tisku, ale viděli vše na sociálních sítích, od začátku až po rozchod.
Alex Goat, výkonný ředitel Livity specialistů na kulturu mládeže

Harry ale nezůstal jen u hudby, zahrál si už i v pár filmech, včetně nového snímku režírovaném Olivií Wilde. Ten se stal vůbec nejrozsáhlejším filmem režisérky ve Spojeném království a Irsku a je číslo 1 v USA. I když je těžké odhadnout, kolik lidí do kina přitáhl právě Harry Styles, na úspěchu filmu má bezpochyby zásluhu.

Je fascinující vidět, jak se Harry Styles staví do pozice nového druhu multimediálního talentu.
James Masterton, analytik
Zdá se, že Harry nikdy nedělá nic napůl; jeho dobrých skutků je spousta a vždy působí organicky. Celá jeho značka je založena na laskavém zacházení s lidmi. Skutečnost, že dokáže lidem nabídnout i ten nejmenší záblesk naděje a radosti, ať už prostřednictvím hudby nebo focení, článků v časopisech nebo intimních rozhovorů, jim dělá každodenní život o něco příjemnějším.
Harryho fanynka Hannah Condon

To hovoří o jádru toho, proč je Harry Styles tak přitažlivý pro Gen Z. Pro Gen Z je Harry totiž renesanční muž bez toxické maskulinity.

Oceňují jeho zapojení do aktuálního dění, jako například jeho zapojení do protestů Black Lives Matter, jeho vyjadřování se na podporu komunity LGBTQ+ a odvážné módní volby, které z něj udělaly tvář genderové neutrality.

V roce 2020 se stal prvním mužem, který se objevil sólo na obálce Vogue, a to v modrých krajkových plesových šatech Gucci a černém smokingu.

„Způsob, jakým se prezentuje, je skvělým příkladem plynulejšího přístupu k genderové identitě, který je pro Gen Z tak důležitý,“ řekl Goat. „Nepochybuji, že dal ostatním důvěru, aby vyjádřili, kým jsou a kým chtějí být. V průmyslu, který říká, že vítá všechny, ale přesto rozděluje lidi do žánrů a škatulek podle toho, kdo jsou, se Harry rozhodl ukázat, autenticky jako on sám. A tato autenticita je něco, co hluboce spojuje jeho publikum.“

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.