Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Které celebrity jsou potomky historických figur?

Robert Pattinson je příbuzný Drákuly? A Beyoncé Alžběty II.? Možná to zní neuvěřitelně, ale když prohledáš rodokmeny, plno slavných je spojeno s historickými figurami, které tě překvapí.

Vysvětlivky rodinných termínů použitých v článku:
  • xth cousin = číslo znamená počet lidí, kteří mají společné prarodiče (např. third cousin znamená, že jste měli společného pra-pra-prarodiče) nebo jinou spojitost
  • x times removed = počet generací, který lidi rozděluje (např. two times removed = dvě generace)

Robert Pattinson & kníže Vlad III. „Drákula“

Tohle spojení musel napsat osud sám. Jeden z nejslavnějších filmových upírů, Robert Pattinson, který si zahrála Edwarda Cullena ve Twilightu, je příbuzný knížete Vlada III. Tento rumunský (tehdy vlašský) vládce je známější pod přezdívkou Drákula a sloužil jako inspirace pro slavnou postavu Brama Stokera. S Pattinsonem jsou spřízněni přes britskou královskou rodinu.

Robert Pattinson & Vlad III. (zdroje: Emma McIntyre / Getty Images & Wikipedia)

Beyoncé, Johnny Depp & královna Alžběta II.

Tady to vezmeme rovnou nadvakrát. Beyoncé není jen hudební královnou, ale má v sobě i královskou krev. Je totiž 25th cousin once removed zesnulé královny Alžběty II. Jejich společný předek je král Jindřich II. No a příbuzensky spojený je s Alžbětou i Johnny Depp, jelikož sdílejí jako svého předka krále Edwarda III., který vládl ve 13. století.

Beyoncé, Johnny Depp & Alžběta II. (zdroje: Kevin Winter & Paul Morigi & Dominic Lipinski / Getty Images)

Taylor Swift & Emily Dickinson

Web Ancestry.com nedávno vypátral že Taylor a slavná básnířka z 19. století (kterou si v seriálu Dickinson shodou náhoda zahrála Taylor kamarádka Hailee Steinfeld) jsou 6th cousins 3 times removed. Spojuje je hlavně Brit Jonathan Gilette z 17. století, který je devátým dědečkem Taylor a šestým dědečkem Emily. Nové album The Tortured Poets Department teď nabírá v názvu nový rozměr.

Taylor Swift & Emily Dickinson (zdroje: Neilson Barnard / Getty Images & Wikipedia)

Tom Hanks, George Clooney & Abraham Lincoln

Jako by nestačilo, že oscaroví herci Tom Hanks a George Clooney jsou příbuzní! Oba dva pocházejí z Kentucky, kde mají jako společnou předkyni jistou Lucy Hanks. Ta je také příbuznou 16. prezidenta USA, Abrahama Lincolna, který se k Tomovi váže ze strany jeho matky. A pokud chceš fun fact navíc, tak Tom Hanks namluvil jako vypravěč biografický film o Lincolnovi z roku 2012.

Tom Hanks, George Clooney & Abraham Lincoln (zdroje: Brenton Thorne & Jeff Spicer & Alexander Gardner / Getty Images)

Edward Norton & Pocahontas

Pokud jsi nevěděl*a, že slavná Disney princezna Pocahontas je založena na skutečné postavě, která žila ve Virginii v 16. století, nejsi asi sám*sama. Historicky ji opřádá hodně legend, ale faktem je, že si vzala britského osadníka Johna Rolfeho, který je předkem herce Edwarda Nortona. Tohle on sám zjistil v epizodě pořadu Finding Your Roots na PBS, kde došli k tomu, že Pocahontas byla jeho 12. prababička.

Edward Norton & Pocahontas (zdroje: Natasha Campos / Getty Images & Wikipedia)

Benedict Cumberbatch & král Richard III.

Herec proslavený seriálem Sherlock, Benedict Cumberbatch, je 16th cousin panovníka Richarda III., který vládl Anglii v letech 1452 až 1458, než zemřel v bitvě. Jeho ostatky později našli historici a při jeho znovupohřbení četl Cumberbatch jako jeho příbuzný báseň.

Benedict Cumberbatch & Richard III. (zdroje: Tristan Fewings / Getty Images & Wikipedia)

Meghan Markle & William Shakespeare

Meghan Markle není s Británií spojená jen svým sňatkem k princi Harrymu, vévodovi ze Sussexu, ale taky sdílenými geny s nejslavnějším britským spisovatelem, Williamem Shakespearem. Ten je její 5th cousin 12 times removed.

Meghan Markle & William Shakespeare (zdroje: Toby Melville & Hulton Archive / Getty Images)

Ozzy Osbourne & ruský car Nikolas II.

DNA Ozzyho Osbournea je možná až nepřekvapivě divoké. Kromě toho, že je údajně potomek neandrtálců, je taky příbuzný se zločincem Jessem Jamesem, o kterém byl natočený oscarový film. Ale má v sobě i královskou krev, a to díky příbuzenskému vztahu k poslednímu ruskému carovi Nikolasi II., který byl popraven s celou svojí rodinou.

Ozzy Osbourne & Nicolas II. (zdroje: Kevin Winter / Getty Images & Wikipedia)

Zooey, Emily Deschanel & francouzský král Louis IV.

Slavné televizní sestry Deschanel mají rodinné kořeny opravdu daleko do historie. Zooey, kterou můžeš znát ze seriálu New Girl, a Emily, kterou můžeš znát ze seriálu Bones, jsou obě příbuzné francouzského krále Louise IV. Ten své zemi vládl mezi roky 936 a 954.

Emily Deschnael, Zooey Deschanel & Louis IV. (zdroje: Fraser Harrison / Getty Images & Wikipedia)

Jake & Maggie Gyllenhaal, Michael Douglas a Hilary Duff & král Edward III.

Král Edward. III., který vládl britským ostrovům ve 14. století a je známý jako dobyvatel, má snad nejvíce slavných potomků, které se daří dohledat. Pokrevně spříznění je s ním herecké duo sourozenců Gyllenhaalových, herecká legenda Michael Douglas a „Lizzie McGuire“, Hilary Duff.

Maggie Gyllenhaal, Jake Gyllenhaal, Edward II., Hilary Duff & Michael Douglas (zdroje: Dia Dipasupil & Bryan Bedder & Marc Piasecki / Getty Images & Wikipedia)

Sophia Loren & diktátor Benito Mussolini

Tohle je spojení, na které asi italská herecká legenda a sex symbol Sophia Loren, hrdá není. Skrze sňatek je příbuzná s diktátorem Benitem Mussolinim, jelikož se její sestra Maria provdala v roce 1962 za jeho nejmladšího syna Romana Mussoliniho. S tím má Maria dokonce dvě dcery, z nichž starší Alessandra je vlivnou italskou političkou.

Sophia Loren & Benito Mussolini (zdroje: zdroje: Vittorio Zunino Celotto / Getty Images & Wikipedia)

zdroje: Teen Vogue, Brightside, Cafemom, Ranker

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.