Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Korzo Národní: Jak si užít oslavu svobody naplno?

Přesně za týden to bude 33 let od sametové revoluce. Tradiční oslava na Národní třídě přináší bohatý program a FOMO pro tebe vybírá to nejlepší, co by ti z něj rozhodně nemělo uniknout!

Sametový brunch

Tradiční brunch u paláce DRN na Národní třídě od 10:00 do 13:00 hodin. Těšit se můžeš na dobroty z Antonínova pekařství, sváteční atmosféru navíc dokreslí Akademický orchestr ČVUT. Je to málo? Výtěžek z brunche půjde na dobrou věc, konkrétně na pomoc samoživitelkám, kterým pomáhá organizace Fandi mámám, takže tě kromě čaje či kafe bude hřát ještě dobrý pocit. <3

Obývák Václava Havla

Další sametová klasika, ve které by ses měl/a během svátečního korzování zastavit. Na náměstí Václava Havla (mezi historickou budovou a Novou scénou Národního divadla) se od 11:00 hodin budou konat veřejná čtení a následné debaty, na které dorazí hosté z řad novinářů, herců nebo spisovatelů.

Každá debata má jiné téma, všechny mají však společného jmenovatele, a to svobodu a demokracii. Za naši redakci doporučujeme předčítání z knihy Novičok nebo kulka redaktora Respektu Ondřeje Kundry, Jáchyma Topola s jeho novou, dosud nevydanou knihou nebo Michaela Žantovského, který bude číst text Václava Havla.

Program v Obýváku VH je po celý den zdarma! Konkrétní rozpis celého dne najdeš tady.

5:59 x SME živě: Rozdělení republiky

Na Nové scéně se tento rok budou natáčet podcasty, a ty můžeš být u toho! V 16:00 hodin se představí Lenka Kabrhelová ze Seznam Zpráv a Zuzana Kovačič Hanzelová ze slovenského deníku SME. Reflektovat budou rozdělení tehdejšího Československa. Proč byl rozpad nevyhnutelný a kam jsme se jako dva samostatné státy za několik dekád posunuly?

Na natáčení podcastu není třeba žádná vstupenka, je zcela zdarma!

Modlitba pro Martu

Ikonická, nezapomenutelná a jeden ze symbolů sametové revoluce. To je Modlitba pro Martu, která i letos zazní z balkonu paláce Metro, symbolicky v 17:11 hodin. Letos ji zazpívá Berenika Kohoutová, jež Martu Kubišovou ztvárnila v divadelní hře Marta, která měla letos v létě premiéru v Sovových mlýnech.

Studio N živě: Prezident/ka mladé generace?

Další zpravodajský podcast, který se objeví na Nové scéně Národního divadla. Filip Titlbach bude rozebírat téma, které rezonuje českou společností už nějakou dobu, a to prezidentské volby. Tentokrát se na prezidentské klání podívá očima mladé generace. Studio N živě se bude natáčet od 17:45 do 18:30 hodin.

I na toto natáčení se dostaneš bez vstupenky. Přijď ale včas, kapacita sálu je omezená!

Zapal svíčku na dálku

Pokud se na oslavy 17. listopadu nemůžeš dostavit přímo na Národní třídu, ale přesto chceš být součástí, není problém! Zapálit svíčku a uctít tak hrdiny tehdejších událostí můžeš i online. Dobrovolníci z Díky, že můžem za tebe svíčku zapálí, připojit můžeš i osobní vzkaz.

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.