Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Konspirační teorie o Stranger Things

Viděl/a jsi seriál Stranger Things? Jestli ne, měl/a bys to rychle napravit! Tady je pár konspiračních teorií, které dávají až moc velký smysl.

SPOILER ALERT!

Pokud jsi Stranger Things neviděl/a a chceš se vyhnout spoilerům, nečti dál, protože článek jich bude plný!

Hopper je táta Eleven

První fanouškovská konspirační teorie se týká Eleven a Hoppera. Fanoušci se domnívají, že Jim Hopper je jejím pravým otcem. V seriálu je zřejmé, že Hopper přišel o svou dceru, když byla ještě malá, navíc víme, že rodiče Eleven jsou nezvěstní. Na pár zaběrech z minulosti můžeme vidět matku Eleven, ale nikdy ne jejího otce.

Někteří z fanoušků se dokonce domnívají, že v Hawkins laboratoři provedli něco s původním tělem Hopperovy dcery a lékařskými experimenty ji spojili s Eleven.

Skutečná role světa Upside Down

Fanoušci si myslí, že se nejedná o alternativní dimenzi světa, ale o budoucnost.

To potvrzuje i fakt, že všechno, co se nachází v alternativní dimenzi, najdeme i v pravém světě. Ovšem pokud je něco v alternativní dimenzi zničené, není to zničené v reálném světě.

Vše je založeno na skutečném příběhu

Další konspirační teorie pracuje s tím, že je vše založeno na reálném příběhu. Původně se seriál měl jmenovat Montauk, což dokonce potvrdili tvůrci v tiskové zprávě. Nezměnili tak pouze název, ale také místo, ve kterém se celý seriál odehrává. Montauk je totiž ve státě New York, kdežto Hawkins v Indianě.

„Montauk Project" je známý termín a někteří se domnívají, že byl seriál založen právě na jeho základě. Konspirační teorie totiž popisují Montauk jako vládní zařízení, podobně jako Hawkins. Preston Nichols dokonce odhalil, že v roce 1983 se v Montauku experimentovalo s cestováním v čase, ovládáním mysli, telepoprtací a s kontaktem s mimozemským životem. Údajně tím experimentátoři chtěli vytvořit „díru" vyraženou ve vesmírném čase, skoro jako gate. Nezní ti to povědomě?

Will bude zlo 5. série

Pokud se 5. série dočkáme, existuje konspirační teorie o tom, že Will bude jejím zlem.

V 1. sérii ho Joyce popisuje jako „citlivé dítě“ – naprosto stejnými slovy byl popsán Henry Creel neboli Vecna. Byl to důvod, proč udržel Willa naživu poté, co byl v Upside Down? Podle konspirační teorie Vecna ve Willovi poznal někoho velmi podobného jemu samotnému, když byl mladý. Proto bylo pro něj Willovo tělo dokonalým „hostitelem".

Fanoušci se domnívají, že kousek z něj ve Willovi ještě zůstal a projeví se v další sérii.

Vecna je otec Eleven

Jedna z nejšílenějších konspiračních teorií tvrdí, že je Vecna biologickým otcem Eleven.

O tom, jak Eleven získala své schopnosti, máme jen pár informací. Její matka byla totiž součástí experimentů MKUltra. Fanoušci se tedy domnívají, že v Hawkins laboratoři mohli oplodnit nějaké ženy (včetně matky Eleven) s DNA od One (Henryho neboli Vecny).

Tato teorie by kupodivu dávala smysl, jelikož matka Eleven byla součástí experimentů v roce 1969 a Eleven se narodila v roce 1971. To opravdu znamená, že Eleven musela být počata během toho, co byla její matka v laboratoři, součástí experimentů.

Také by to vysvětlovalo, proč One tak moc chtěl pomoci Eleven utéct a proč jsou jejich síly tak podobné.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.