Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Knihy na léto, které zvládneš přečíst během pár dnů

Chystáš se na dovolenou a chceš si s sebou do kufru přibalit i knížku? Tyhle tituly ti nezaberou moc místa a zvládneš je přečíst i během pár dnů na pláži!

Tipy od Káji S.:

Brit Bennet – Polovina tebe

Dvě těla, jedna duše. To byla v dětství dvojčata Vignesova, která ale během dospívání rozdělila představa o tom, jak by měla vypadat životní cesta každé z dívek. Příběh se odehrává v 60. a 70. letech minulého století a kromě dějové linky obou sester také nastiňuje témata jako rasismus, transexualitu či postavení žen v tehdejší době na maloměstě.

Polovina tebe

341,-

Hana D. Lehečková – Poupátka

Nepříjemné a ožehavé téma otevírá mladá autorka v románu, za který získala Cenu Jiřího Ortena. Jedenáctiletá Františka miluje divadlo a dramatický kroužek, který navštěvuje. Proč ji nutí vedoucí Mirek dělat věci, kterým nerozumí? Veřejné tajemství o zneužívání dětí na malém městě, o kterém každý nějakým způsobem ví, ale málokdo ho chce skutečně řešit.

Poupátka

314,-

Chimamanda Ngozi Adichie – Feminismus je pro každého

Co znamená být feministkou? Pro jednoho nadávka, pro druhého kompliment. Nigerijská autorka několika bestsellerů se ve své krátké eseji zamýšlí právě nad otázkou feminismu. Vysvětluje, že ačkoliv si část společnosti jako prototyp feministky vybaví ženu, která není příliš přitažlivá, která večery místo s partnerem tráví s kočkou a která se rozčílí, když jí náhodou někdo chce podržet dveře.

Ve skutečnosti feminismus není násilný boj, ale možnost, jak se sblížit i smířit. Je o rovných příležitostech, o absenci výsadního postavení mužů, o stereotypech, ve kterých jsou vychovávány celé generace, aniž by to někomu přišlo zvláštní.

Tip: pokud ovládáš angličtinu, doporučuju tuhle knížku přečíst v originále!

Feminismus pro každého

133,-

Tipy od Markét:

Alena Mornštajnová – Hana

Kniha, kterou bez pochyby přečteš jedním dechem a pro mě také první kniha, která mě rozbrečela.

Příběh je vyprávěn dívkou Mirou a začíná v roce 1954. Mira se přes zákaz rodičů vypraví v zimě k zamrzlé vodě, do které spadne. U večeře ji rodiče potrestají tím, že nedostane zákusek, ale to ještě netuší, že právě tento zákusek jí navždy změní život.

Události, které následují, Miru na spoustu let připoutají k její tetě Haně, která v sobě nese neskutečnou bolest a která Miře odhalí rodinnou historii, kterou by možná raději dopodrobna neznala.

Alena Mornštajnová - Hana

239,-

Lars Kepler – Hypnotizér

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy.

Erik je jednoho dne zavolán k případu malého chlapce do Stockholmu, kterému zavraždili celou rodinu. Erik je souhrou událostí postaven do situace, ve které se, ač nerad, musí vrátit do své minulosti.

Je to těžší kniha, ale čte se jedním dechem!

Lars Kepler - Hypnotizér

199,-
+

Karolína Skuciusová a Markéta Suchá

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.