Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kniha měsíce: Každý z mé rodiny někoho zabil

Další měsíc a další kniha, která by ti neměla chybět na seznamu!

V létě je na čtení více času a já se vrhla na nový titul od autora Benjamina Stevensona.

Každý z mé rodiny někoho zabil – Benjamin Stevenson 

Benjamin je proslulý oceňovaný stand-up komik a autor. Jeho první kniha se jmenuje Greenlight. Nyní mu vyšla kniha Každý z mé rodiny někoho zabil. Jedná se o detektivku, která je naprostý unikát. 

Penguin Books Australia

O knize:

 Kniha vyšla v dubnu, má 368 stran a je v měkké vazbě.

Obsah:

Poněkud drastický název knihy nasvědčuje o obsahu knihy, která má slibovat nejen vraždy a jejich objasnění, ale také dávku černého humoru a osobitého stylu vyprávění. Kniha začíná pravidly, kterými se vypravěč Ernie řídí. Dokonce prozrazuje, na kterých stránkách v knize můžeme očekávat např. smrt, polibek a další smrt.

Sám sebe Ernie Cunningham považuje za tzv. spolehlivého vypravěče a slibuje naprostou upřímnost, pravdu a žádné skryté významy a díry v příběhu. Opravdu každý z jeho rodiny někoho zabil? Ano. V knize jsou kapitoly, které se přesně věnují každému členu z prokleté rodiny. Můj bratr. Moje nevlastní sestra. Moje žena. Můj otec. Moje matka. Moje švagrová. Můj strýc. Můj nevlastní otec. Moje teta. Já. Na všechny dojde řada. Nemusíš se ale obávat, že tě čeká kniha plná krve, šílených nepravděpodobných vražd a masakrů, naopak. Kniha se liší tím, že je doprovázená humorem, který celou knihu odlehčuje a navazuje opravdu jedinečný způsob vyprávění děje.

Databáze knih

Hodnocení:

Takový typ detektivky jsem v ruce držela poprvé. Celkový dojem z knihy je skvělý. Kniha mě bavila, i když jsem musela stále dávat pozor na to, co se zde děje, jelikož toho autor chtěl říct co nejvíc, abychom příběh rodiny znali od začátku do konce. Líbil se mi nezvyklý modus operandy – jakým stylem se oběti zabíjí.

Nicméně, výtku mám na množství postav. Bývá časté u této literální oblasti, že v knize je mnoho postav a člověk musí číst nějakou dobu, aby pochopil, kdo je kdo a ke komu patří. Tady mi to trvalo skoro celou knihu. Autor totiž popisuje více rodin, členů rodiny, členy gangu a tak dále. Takže se můžeš lehce zamotat. Konec byl v celku nečekaný a zajímavé je i to, že hlavní vypravěč Ernie se v knize živí psaním detektivních knih. Takže by se dalo říct, že opravdu ví, co dělá.