Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Klein předvedl atraktivní výkon. Rozhodčí však o své výhře nepřesvědčil

Bývalý zápasník OKTAGONU čelil v Londýně nebezpečnému domácímů soupeři Jai Herbertovi. Šestý duel slovenského profesionálního MMA bojovníka Ľudovíta Kleina v UFC ale nedopadl podle poředstav. Souboj plný krve a zakázaných úderů skončil po patnácti minutách remízou.

Třetí zápas v řadě bez prohry, přesto však třetí vyhru domů na Slovensko L'udovít Klein neveze. První slovenský bojovník v UFC předvedl v sobotu večer v Londýnské O2 areně atraktivní výkon, rozhodčí však o své výhře nepřesvědčil. Soupeřem mu byl velmi dobře připravený Jai Herbert a souboj skončil po patnácti minutách remízou, což v MMA není zcela běžné.

V prvním kole tahal Klein za kratší konec provazu. Po první minutě se mu podařilo zachytit Herbertův kop a strhnout angličana na zem, ten se však ze zad agresivně bránil, trefil nejeden loket a dobře mířeným kopem otevřel Kleinovi čelo nad obočím, které začalo okamžitě krvácet. V prvním kole působil anglický bojovník dominantněji.

UFC 286 - Herbert vs. Klein | ⒸUFC

Druhé kolo bylo již vyrovnanější a zdálo se, že se osmadavectiletý slovák dostal do hry. S velkou vrstvou vazelíny nad okem se podařilo zastavit krvácení a Klein otevřel dobrou kombinací bitvu v postoji, která soupeři chutnala výrazně méně než boj na zemi. Přestože Herberta nedostal do velkých problémů, byl přesnější, nebezpečnější a po celou dobu držel střed klece, čímž si pravděpodobně zasloužil bod navíc do svého rohu.

UFC 286 - Herbert vs. Klein | ⒸUFC

V posledním kole šlo doslova o všechno. Ani jeden z bojovníků neměl jistou výhru na své straně a nezbývalo nic jiného, než soupeře ukončit, nebo přesvědčit rozhodčí o vítězství. Klein pokračoval v tom, co mu v druhém kole vycházelo a zdálo se, že je na koni. V tom však přišel zakázaný úder a slovák inkasoval koleno do citlivých míst. Ludovít se nenechal rozhodit a po krátké pauze se pustil znovu do boje. Při vší smůle však po minutě přišel druhý zakázaný úder, opět kolenem do slabin. Tentokrát už to rozhodčí nenechal jen tak a strhl Herbertovi bod za dva údery do intimních partií.

Klein se otřepal a do konce zápasu zbývaly dvě minuty. Obě strany se do sebe bezhlavě pustily. V posledních momentech přišel takedown, který mohl být na soupisce bodových rozhodčí klíčový ve prospěch Angličana. Krátce před koncem kola dokázal Klein vstát a zakončit souboj tvrdým kolenem. Rozhodnout o vítězi teď bylo na rozhodčích, kteří neviděli vyhrát ani jednoho z účastněných.

UFC 286 - Herbert vs. Klein | ⒸUFC

Ľudovít Klein má za sebou šestý zápas v UFC, třikrát odcházel jako vítěz, dvakrát byl poražen a nyní si připsal svou první remízu v kariéře.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.