Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Když se komfort potká s módou. Mají letos tankini a žabky comeback?

Trendy se cyklí a i letošní léto bude patřit staronovým kouskům, které dost možná získají místo ve tvém šatníku. Jde o tankini, které si nejspíš pamatuješ z dětství, a o žabky, které má v botníku snad každý, ale letos už se nemusíš stydět vzít si je do města. V článku najdeš více info i inspiraci na outfity!

Jak už všichni dobře víme, móda je cyklická věc a trendy většinou nejsou nové, ale spíše se točí a recyklují. A přesně to se bude dít i tohle léto, kdy se vrátí pár kousků, které byly součástí našeho dětství či dospívání. Takovými kousky jsou například asymetrické topy, o kterých se v dalším článku dozvíš v neděli, nebo TANKINI! Plavky, které mají místo podprsenky top.

Tankini

Podle toho, co jsem vypozorovala, jsou back, jen ve více cute provedeních. Tenhle střih plavek dominoval hlavně na přelomu milénia, kdy to byl jeden z největších letních trendů. Pokud se podíváme zpátky, největší boom byl v roce 1998, kdy je na sobě měla Kate Moss na obálce květnového vydání Harper's Bazar.

etsy.com

Kolem roku 2001-2002 začaly ztrácet na popularitě a do popředí se dostávaly klasické itty-bitty bikini.

Nejspíš je ne všichni budou mít v lásce, a možná je to z důvodu, že jsme něco podobného přeci jenom nosili jako malí, ale jako každý Y2K trend si i tento najde své milovníky. Upřímně? I tenhle styl plavek se dá dobře pull-upnout, a navíc to vypadá comfy. Ne každý se vždy cítí dobře ve svém těle (i když by měl, every body is a summer body, keep that in mind a užij si léto), ale někdy jsou dny, které nejsou jako stvořené pro nošení malých bikin, kdy člověku není příjemné se moc odhalovat a tankini jsou tak nejlepší řešení. V létě by nikdo neměl sedět doma.

Tady máš galerku s inspirací, za mě je to hodně cute trend, který si rozhodně najde cestu do našich letních výbav. Já z toho chytám Barbie in a mermaid tale vibes.

Jenom malý reminder: ne všechno, co je trend, se ti musí líbit. Nemusíš si nic pořizovat a nos hlavně to, v čem se TY cítíš dobře. Na TikToku tento trend vzbuzuje pozitivní i negativní názory, ale jde pořád jen o plavky, it’s not that deep. Takže si užij léto, v čem ty chceš, hlavní je se cítit dobře.

Žabky

Jako další přicházející staronový letní trend tady mám mega pohodlnou věc, kterou máš určitě doma, a to jsou ŽABKY! Od doby, co skončila pandemie, se móda i trendy dost protínají se slovem komfort, a já si to nemůžu více vynachválit. Krom toho, že v létě kolem sebe uvidíme mnoho pyjama pants nebo boxer shorts, žabky by neměly chybět.

Možná máš žabky zafixované jako obuv k moři, bazénu nebo na zahradu, ale v poslední době je více a více fashion girlies nosí ven do města k džínám nebo dalším běžným fitům. Za mě je to geniální, nestojí to moc a je to prostě hezké. Jestli hledáš inspiraci, za mě se z českého rybníčku vyplatí sledovat Miss Šárku Švastalovou, která za mě dává super inspo a ve výběrech najdeš právě i typ, jak vytvořit pěkný outfit s žabkami.

Pokud ale potřebuješ větší inspiraci, mám tady pro tebe zase galerku: