Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kdo šetří, má za tři. Pomoct ti s tím může i appka George

Říká se, že „kdo šetří, má za tři“. Pravda je však taková, že kdo šetří, tak má zkrátka víc peněz, a to se v dnešní době docela hodí. Dostal/a jsi peníze k narozeninám nebo z brigády a bojíš se, že je hned utratíš? Nebo zkrátka už nechceš rozhazovat? Tak tu mám pro tebe pár tips & tricks.👇

Pokud, stejně jako já, patříš k tomu typu lidí, který už automaticky zapíná e-shopy a přemýšlí, co by si koupil, když mu cinknou na bankovním účtu peníze, tak tenhle článek je přímo pro tebe, teda vlastně pro nás...

Mít své peníze pod kontrolou a naučit se chovat ekonomicky se může zdát jako těžká disciplína, pokud ale člověk dodržuje určitá pravidla, není to nic těžké.

A v současné nelehké ekonomické situaci ve světě, tak ušetřit pár korun navíc není vůbec na škodu. Celkově šetřit má zkrátka víc výhod než jenom zabránit bezmyšlenkovitému utrácení.

Dostal/a jsi peníze k narozeninám nebo z brigády a bojíš se, že je hned utratíš? Nebo už zkrátka nechceš rozhazovat? Představím ti pár triků, jak můžeš ušetřit.

  • Zjisti, za co utrácíš peníze. Měj přehled o všech nutných výdajích po dobu jednoho měsíce (jídlo, nájem, jízdné atd.).
  • Všechno si naplánuj na každý měsíc. Spočítej si, kolik utratíš, jaké jsou nutné výdaje, kolik vyděláš a kolik si naopak můžeš dovolit utratit a kde je třeba výdaje snížit. Vždy je dobré nechat si nějaké peníze stranou, a to dle možností. (min. 10%)
  • Vždycky si ponechej rezervu. Žádný přepočítávání drobných před výplatou!
  • Šetři po malých částkách, nemusíš si každý měsíc odkládat horentní sumy.
  • Jdi po slevách.
  • Vždycky si rozmysli, jestli si musíš něco koupit, nebo je to jen chvilkový rozmar.

Základem správného hospodaření je zkrátka umět si to spočítat. Neboj, pokud v matice zrovna neexceluješ, tak to nevadí, protože v dnešní době už existujou appky, které to všechno zvládnout za tebe, třeba George.

Aplikace George od České spořitelny má totiž pár funkcí, se kterými můžeš mít plnou kontrolu nad svými financemi, a vědět tak, kde můžeš ušetřit.

George umí třeba upozornit na budoucí výdaje, vždycky ti ukáže, kolik peněz budeš muset v blízké době uvolnit na nutné věci.

Zdroj: Česká spořitelna

Hlavní a velmi užitečnou funkcí je ale třídění plateb. Aplikace pečlivě roztřídí všechny tvoje výdaje tak, že přesně víš, za co a kolik platíš. A věř mi, když si to někdy člověk spočítá, tak se dost diví.

Zdroj: Česká spořitelna

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.