Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kdo jsou evropští GEN Z Royals a co dělají? Part 2

V Evropě stále existuje dvanáct monarchií a nemálo z nich se chlubí potomky, jenž jsou součástí generace Z. Kdo jsou tito mladí jedinci a co dělají? Tentokrát se podíváme na Belgii a Norsko.

Mezi monarchie na našem kontinentu se řadí Velká Británie, Španělsko, Dánsko, Norsko, Švédsko, Nizozemsko, Belgie, Lichtenštejnsko, Lucembursko, Andorra, Monako a teokratický Vatikán. Pojďme se podívat na to, ve kterých z těchto zemí ještě nalezneme potomky z GEN Z.

Belgie

V Belgii vládne král Filip, který má čtyři potomky, z nichž všichni patří do Generace Z. Nejstarší z nich a následnice trůnu se jmenuje Elisabeth Marie Helene a narodila se 25. října 2001. V roce 2003 se narodil Gabriel Baudouin Charles Maria, v roce 2005 Emmanuel Leopold Guillaume François Maria a naposledy, v roce 2008, se narodila nejmladší Eléonore Fabiola Victoria Anne Marie. A co tito královští potomci dělají?

Elisabeth Marie Helene má po vzoru téměř všech evropských královských dětí vystudovanou UWC Atlantic College, kterou v roce 2020 zakončila populárním International Baccalaureate Diploma. Absolvovala také Yale Young Global Scholars Program na prestižní Univerzitě v Yale. Po dokončení střední školy absolvovala roční výcvik na Royal Military Academy v Bruselu a poté nastoupila na vysokoškolské studium na Oxfordskou univerzitu. Na univerzitě profesionálně vesluje a mluví pěti jazyky – nizozemsky, francouzsky, anglicky, německy a čínsky. Zajímá se o vzdělávání a v rámci charity pomáhá starším lidem.

Princ Gabriel vystudoval střední školu International School of Brussels a momentálně studuje na Royal Military Academy v Belgii. Je aktivním skautem, hraje na piano, věnuje se taekwondu, fotbalu, tenisu a dalším mnoha sportům. Emmanuel Leopold Guillaume François Maria studuje po vzoru svého bratra International School of Brussels. Trpí dyslexií, věnuje se cyklistice, plavání a lyžování. Také hraje na saxofon a mluví několika jazyky. Nejmladší ze sourozenců, Eléonore Fabiola Victoria Anne Marie, studuje Heilig Hart College. Mluví plynule francouzsky a anglicky a je také velmi sportovně aktivní.

Norsko

V Norsku vládne již šestaosmdesátiletý král Harald V. Ten má dva potomky, Haakone Magnuse a princeznu Marta Louisu Norskou. Starší z nich a následník norského trůnu má dva potomky z generace Z, dceru Ingrid Alexandru, která jednou usedne na trůn, a syna Sverra Magnuse. Ingrid Alexandra se narodila v roce 2004 a nejprve studovala na Oslo International School. Poté ale přestoupila na střední školu Elvebakken v Oslu.

Se svými rodiči se pravidelně účastní společenských akcí a ve volném čase se věnuje surfování. Získala dokonce zlatou medaili na norském šampionátu juniorů v surfování. Dále se věnuje také lyžování a kickboxu. Její mladší bratr studuje soukromou Montessori školu v Oslu a věnuje se cyklistice a lyžování.

Princezna Marta Louisa má tři dcery a všechny patří také mezi generaci Z. Nejstarší z nich, Maud Angelica Behn, se narodila v roce 2003. Leah Isadora Behn pak v roce 2005 a Emma Tallulah Behn v roce 2008. O dívkách a jejich životě není příliš informací, ale společně s rodinou se několikrát stěhovaly mezi Oslem, New Yorkem a Londýnem.