Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kdo je násilník a kdo oběť? Amber Heard x Johnny Depp, pt.2

Jeden z nejsledovanějších soudních sporů mezi Amber Heard a jejím bývalým manželem Johnnym Deppem nabírá na obrátkách. Soud si vyslechl obvinění z násilí jak ze strany Amber, tak ze strany Johnnyho. Jak se soud vyvíjí? Pojďme si situaci zrekapitulovat.👇

Pokud ti unikl první díl, přečti si první díl👇

Kdo je násilník a kdo oběť? Amber Heard vs. Johnny Depp

by @krystof_v

Amber Heard: Evaluace od forenzní klinické psycholožky

Jedním z největších highlightů uplynulého týdne byla výpověď forenzní klinické psycholožky, která Amber hodnotila. Ta u soudu vypověděla, že Amber diagnostikovala hraniční poruchu osobnosti a histriónskou poruchu osobnosti.

Psycholožka Shannon Curry řekla, že výsledky Ambřiných psychologických testů ukazují, že je „plná vzteku“, zároveň ale „sociálně sofistikovaná“. Amber trpí výbuchy vzteku a je výbornou manipulátorkou.

Psycholožka Curry, kterou právníci Johnnyho Deppa předvolali jako svědka, hodnotila Amber po dobu dvanácti hodin během dvou dnů a analyzovala také dřívější záznamy o léčbě, nahrávky a další dokumentaci, kterou její právníci poskytli.

Před soudem psycholožka z Ambřina týmu (Dr. Dawn Hughes) diagnostikovala Amber Heard posttraumatickou stresovou poruchu, kterou připisovala jejímu vztahu s Deppem. Deppa ale nikdy v péči neměla. U soudu také vypověděla, že Amber byla obětí sexuálního násilí. Psycholožka Curry jí oponovala tím, že Heard „neměla PTSD“ a zdá se, že si pouze hraje na oběť.

Výpovědi obou psycholožek jsou v ostrém kontrastu – Dr. Hughes u soudu tvrdí, že Amber byla ve vztahu s Deppem obětí domácího násilí, Curry si stojí za svou diagnózou dvou poruch osobnosti.Amber lže o pěněžním daru charitě

Když Johnny Depp a Amber Heard v roce 2016 dosáhli rozvodového urovnání, Heard oznámila, že celou částku ve výši 7 milionů dolarů věnuje na charitu. Řekla, že peníze budou rozděleny mezi dvě organizace: American Civil Liberties Union (ACLU) a Children's Hospital Los Angeles.

Terence Dougherty, hlavní právní zástupce a provozní ředitel ACLU, dosvědčil, že organizace obdržela čtyři dary od Amber Heard v celkové výši 1,3 milionu dolarů. Pouze jedna z těchto plateb pocházela přímo od Amber Heard: platba ve výši 350 000 USD uskutečněná v srpnu 2016. Dalšími platbami byl šek ve výši 100 000 USD od Deppa, 500 000 USD od anonymního dárce skrze Vanguard, společnosti pro správu investic, a 350 000 USD od anonymního dárce skrze Fidelity, další společnosti pro správu investic.

Dougherty uvedl, že ACLU věřilo, že platba 500 000 dolarů od Vanguardu pochází z fondu založeného bývalým partnerem Amber Heard, Elonem Muskem.

Domácí násilí jako marketingový tah?

Terence Dougherty ve svém svědectví rovněž uvedl, že článek Amber Heard o domácím násilí byl načasován tak, aby ladil s uvedením filmu Aquaman, ve kterém Amber hraje. Dne 11. prosince 2018 ho e-mailem kontaktovala ředitelka organizace pro zapojení umělců Jessica Weitz. V e-mailu zdůraznila naléhavost zveřejnění Ambeřina článku o domácím násilí ve The Washington Post.

Cílem je dostat to ven tento týden, abychom využili ohromné kampaně pro 'Aquaman',
napsala Weitz v e-mailu.

Z pohledu ACLU se Amber snažila získat pozornost tisku a upozornit na sebe.Elon Musk a James Franco nebudou předvoláni k soudu


Elon i James byli uvedeni jako svědci případu, nicméně v minulém týdnu jejich zástupci potvrdili, že se soudu nebudou účastnit.

Účet za víno ve výši 160 tisíc dolarů

U soudu se probírala i nadměrná konzumace alkoholu, který mohl hrát roli v násilné povaze vztahu Amber a Johnnyho. O tom svědčí fakt, že Johnny a Amber dlužili vinařství v Los Angeles 160 tisíc dolarů. U soudu to vypověděl Ed White, Deppův obchodní manažer.

White řekl, že účet s Twenty Twenty Wine Merchants byl jedním z dluhů, které pár musel urovnat, před dokončením rozvodu. White říká, že Deppův účet za víno se od rozvodu scvrkl na „prakticky nulu“, protože „nepokračuje ve velké konzumaci vína“. White řekl, že Heard měla v oblibě španělské víno, které stálo 500 dolarů za láhev.Jak to tedy bylo s výkaly v posteli?

Porota si také vyslechla další podrobnosti o následcích rvačky mezi párem v dubnu 2016 od jednoho z Deppových dlouholetých řidičů a sekuriťáků, Starlinga Jenkinse. Depp u soudu mluvil o tom, jak odešel z bytu poté, co se pohádal s Amber, protože přišel pozdě na její narozeninovou oslavu. Depp řekl, že poté, co opustil byt, jeho bezpečnostní tým našel v jejich společné posteli výkaly. Amber se nehodu snažila svést na jejich dva psy.

Jenkins ale u soudu vypověděl, že později mluvil s Amber, která za událost převzala odpovědnost. Jenkins řekl, že s ní vedl „konverzaci týkající se překvapení, které nechala v šéfově posteli“ a že to Amber nazvala „příšerným vtipem“. Den po rvačce pracoval na ranní směně a říkal, že jednou z prvních věcí, které mu Heard řekla, když se objevil na směně, bylo, že se ona a Johnny minulou noc pohádali a ona vyhodila několik jeho osobních věcí z okna, včetně jeho mobilu.

Jenkins dále vysvětlil, jak pomocí aplikace Find my iPhone vystopoval telefon do Skid Row, čtvrti v LA, které vládnou bezdomovci. Bezdomovec mu předal telefon a Jenkins řekl, že muže odměnil 420 dolary, kuřecím tacos, hranolky, jablky a vodou.

Žádost o zamítnutí žaloby Johnnyho Deppa

V úterý Ambřini právníci požádali soudkyni o zamítnutí Deppovy žaloby proti ní – s argumentem, že předložili „nesporné důkazy“ o tom, že Depp Amber zneužíval.Soudkyně však nesouhlasila a rozhodla, že dosud předložené důkazy byly dostatečné k tomu, aby případ pokračoval - a že je možné, že porota rozhodne v Deppův prospěch. Tyto druhy návrhů jsou běžné, převážně procesní a soudci jim jen zřídka vyhoví.

Pokud se Heard bála, proč dala Deppovi nůž?

Dr. Dawn Hughes, kterou Heard najala, řekla, že věří, že Amber byla obětí domácího násilí. Deppův právník Wayne Dennison se snaží podkopat představu, že Heard byla ve vztahu s bývalým manželem obětí. Porotě předložil fotografii velkého nože, který Amber darovala Deppovi. Na noži je vyryta španělská fráze, která znamená „až do smrti“. Proč by někdo ve strachu o svůj život dával takový dar někomu, kdo se údajně dopouští násilí, ptá se Dennison. Psycholožka Hughes říká, že zde existuje širší „kontext“.

Zákon akce a reakce

Porotci slyšeli řadu zvukových nahrávek Johnnyho Deppa a Amber Heard. Deppův právník Wayne Dennison předložil u soudu nahrávku, v níž lze slyšet, jak Amber říká, že Deppa bila, následně se mu vysmívá a nazývá ho dítětem. Ambřina psycholožka Hughes svědčí, že Amber sice naznačila, že byla ve vztahu násilná „několikrát a v řadě případů“, většina tohoto násilí ale byla "reaktivní", tvrdí Hughes – tedy reakce na zneužívání ze strany Deppa. Deppův právník argumentuje tím, že neexistuje jediný lékařský záznam, který by odrážel jakékoli zranění Amber Heard.

Středeční výpověď Amber Heard v bodech:

  • Ve svých úvodních prohlášeních Heard řekla, že se snažila najít slova pro bolest, kterou jí přinesly poslední tři týdny soudního procesu. Nazvala to nejbolestivější a nejtěžší věcí, kterou kdy prožila."
  • Amber rovněž popsala situaci, ve které jí Johnny poprvé údajně nafackoval. Mělo jít o rozepři kvůli jeho tetování Wino Forever, které bylo připomínkou jeho bývalé přítelkyně Winony Ryder. Nejdříve si myslela, že Johnny vtipkuje, a smála se, protože nevěděla co má dělat. Depp popřel, že by Heard bil, a popřel, že by ji bil kvůli tetování.
Nikdy na to nezapomenu, změnilo mi to život.
Amber Heard
  • Amber tvrdí, že se s Deppovým násilím nemohla svěřit svým kamarádům, což bylo velmi izolující, údajně se však svěřovala své matce.
  • Amber Heard popisuje Johnnyho jako žárlivého. Řekla, že jakmile Deppa přesvědčila, že mu nebyla nevěrná, obvinil ji z nevěry s jinou osobou. Březen 2013 popsala jako „téměř jako nikdy nekončící boj“. V té době ji měl rovněž mlátit v podnapilém stavu.
  • Amber také tvrdí, že chtěla Johnnyho opustit, ale nikdy se k tomu neodhodlala, protože doufala, že se změní, až přestane experimentovat s drogami a alkoholem.

Amber bude ve výpovědi dnes pokračovat, zatím popisuje nestabilní vztah s exmanželem, který se podle ní často změnil v násilí. V posledních okamžicích svědectví si Heard vzpomněla na výlet na jachtě, který podnikla spolu s Deppem a jeho dvěma dětmi v červenci 2013, kdy, jak řekla, na ni opakovaně útočil slovy: „Mohl bych tě zabít.“

A jak to celé dopadne?

V momentální právní přestřelce není jasné, na čí stranu se soudkyně nakonec přikloní. O klíčových okamžicích soudu mezi Amber Heard a Johnny Deppem tě budeme pravidelně informovat!

+

Magdalena Čížková a Kryštof Vyrut

Přispěj na granulky pro Feríska🐈💕🐾

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.