Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kdo je Fred again..? Chlápek, který tě pomocí iPhonu rozbrečí na tanečním parketu

Produkoval tracky pro Eda Sheerana, Stormzyho nebo AJ Traceyho. Místo ve studiu ho ale nejčastěji najdeš v mhdéčku, kde nahrává zvuky na svůj iPhone. Fred Again je génius, Fred Again je elektronická hudba.

Pokud nejsi úplný hudební negramot a třeba ses i v poslední době pohyboval/a na sociálních sítích, tak jsi hudbu tohohle rodáka z jižního Londýna musel/a slyšet.

Fred John Philip Gibson, známý jako Fred Again (stylizováno taky jako Fred again..), je člověkem, který tě dokáže rozbrečet přímo na tanečním parketu, protože hraje opravdu krásně.

Zatímco většina lidí zaznamenává svůj den pomocí foťáku v telefonu, Fred again.. svůj iPhone používá k nahrávání zvuků. „Myslím, že jde o to najít místa, kde na vás podvědomě působí lidskost, která vás následně inspiruje,“ řekl pro Guardian.

A nutno přiznat, že inspirace má Fred opravdu hodně. Stihnul už produkovat pro hudebníky jako je Skrillex, FKA Twigs, Swedish House Mafia, BTS, Baxter Dury, Stormzy, Ed Sheeran, Burna Boy, Headie One, Halsey, Eminem, Octavian, The xx, Underworld nebo třeba AJ Tracey.

Techno a deep clean. Mladí Ukrajinci uklízí osvobozená města, a ještě se při tom baví

by @_kajina

Zlom v jeho popularitě, a to i přestože už měl za sebou takové spolupráce, přišel až tohle léto. V červenci totiž vystoupil v londýnském klubu Boiler Room, kde se mu dostalo velkého uznání kritiků, a jeho popularita vylétla prudce vzhůru.

Už v roce 2020 ale Fred získal ocenění Producent roku na BRIT Awards. Je nejmladším producentem, který kdy tento titul získal. O jeho vítězství hlasovala skupina manažerů A&R z celého odvětví, následně ho vybrala Asociace hudebních producentů.

Většina hudebníkovy tvorby vznikla na cestách, ať už během dlouhých cest vlakem nebo při projížďkách metrem, což se odráží i na coverech alb, kdy je na každém jeho selfie, jak jde pěšky, jede metrem nebo sedí v taxíku. Fred again.. zkrátka tvoří za pochodu.

Známý je také tím, že často náhodným lidem na ulici nebo na koncertech air dropuje svoje ještě nedodělané tracky a čeká na reakci. Takže jestli budeš mít někdy šanci být na jeho koncertě, měj zapnutý air drop.

Fred před nedávnem vydal album Actual Life 3, na kterém se podepsaly i jeho spolupráce. Album je fascinující směsí samplů, hlasových zpráv a náhodných videí na Instagramu, které šlapou v synergii s elektronickými beaty.

Jak popisuje Variety, tam, kde mnozí, ne-li většina elektronických hudebníků přistupuje ke svým písním z pohledu hudebníka nebo producenta, Fred tyto prvky spojuje do neobyčejně zapamatovatelných melodií.

Actual Life 3 je zhudebněné projíždění feedu na Instagramu. Jsou to přátelství s lidmi na sociálních sítích v písních. Fred again.. stvořil jedno z nejzapamatovatelnějších a nejlepších alb tohoto roku.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.