Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kdo je Dana?

Na TikToku se začátkem ledna objevilo video s dívkou, která si říká Dana. Dívka o sobě prozradila jen to, že nekandiduje na prezidentku. Kdo je, měla odhalit 8. února. Na svůj účet ale nahrála nové video, ve kterém stojí, že se v ten den žádné odhalení konat nebude. Celý internet tak vymýšlí různé teorie a snaží se přijít na to, kdo je Dana.

Kdo je Dana?

Po sítích koluje o Daně mnoho konspirací. Někteří lidé si myslí, že se jedná o další Kazmův projekt, jiní tvrdí, že je to dívka převlečená za Shopaholic Adel. Na TikToku nalezneme i názor, že Dana je pouze obyčejná dívka, která se snaží zviditelnit a inspiruje se tak ruskou influencerkou, která udělala něco podobného.

Na sociálních sítích „Dany“ je ale jiné jméno. Na Facebooku, Instagramu, TikToku i na LinkedInu se jmenuje Alina Markulchak. Podle informací, které veřejně sdílí, má vystudované České vysoké učení technické v Praze, podniká v oblasti úklidových služeb, doučuje ruštinu, fotí a přivydělává si modelingem a hostesingem. Za čím tedy tato mladá dívka stojí a jak se jí podařilo ovládnout sociální sítě? Pojďme se podívat na ty nejznámější teorie.

Projekt Kazmy a spojitost se Shopaholic Adel

Nejčastější teorií je to, že Dana je projektem Kamila Bartošky alias Kazmy. Napovídají tomu barvy i grafika, jež jsou v jejím videu použity. Mnoho lidí si také myslí, že Dana má spojitost se Shopaholic Adel, a poukazují na to různými indiciemi. Ve videu Dany je totiž uvedeno číslo, které Adéla Pulcová alias Shopaholic Adel měla při svém prvním konkurzu v SuperStar. Nechybí tam ani věta: „Již brzy se dozvíte, kdo je naše SuperStar“.

Číslo z dalšího videa pak stálo na kontejneru, ve kterém bylo uzavřeno auto, jež Bartoška nechal zakopat. Odhalení Dany navíc mělo proběhnout 8. února, což je středa, kdy zatím vyšla všechna Kazmova videa. Podle videí na TikToku je v Alininých výběrech na soukromém Instagramu zobrazen i sám Kazma, který se záhadnou dívkou tancuje v nočním klubu. Zapomenout nelze ani na slova Bartoškova manažera, který se v minulosti svěřil, že by chtěli s týmem vytvořit dvě odlišné influencerky. Jedna by byla bizár a druhá naprostá intelektuálka.

Je Dana převlečená Shopaholic Adel?

Kromě spojitosti Dany, Shopaholic Adel a Kazmy lidé spekulují přímo o tom, že Dana je dívka, která se celou dobu převléká za bizarní influencerku. Fanoušci na sítích se snaží hledat jejich společné rysy. Dana alias Alina totiž nosí náhrdelník s písmenem A, bizarní influencerka má naopak přívěsek s písmenem D. Dana se však opravdu jmenuje Alina a Pulcová několikrát zmínila, že D nosí, protože je to počáteční písmeno jména jejího přítele Davida Pražáka.

Dana, Andrej Babiš a Danuše Nerudová

Uživatelé TikToku jsou velmi bystří lidé. Poukázali na to, že 8. února, kdy mělo přijít Danino odhalení, něco plánuje i Andrej Babiš. Bývalý premiér se nechal slyšet, že více plánů do budoucnosti oznámí právě 8. února. Babiš ale není jediný politik, se kterým je Dana spojována. Konspirační teorie vznikají i na účet Danuše Nerudové. Jeden z členů jejího volebního týmu, Vilém Franěk, totiž spolupracuje s Mikýřem, u kterého nedávno byla Shopaholic Adel na rozhovoru. Veškerý výtěžek z něj měl jít navíc právě na charitu Kamila Bartošky.

Ani Kazma, ani Shopaholic Adel, pouze upoutání pozornosti. Inspiruje se Alina alias Dana ruskou influencerkou?

Ne všichni spojují Danu s Kazmou, Shopaholic Adel nebo s českými politiky. TikTokem koluje i názor, že Dana je prostá dívka, která se snaží proslavit na internetu. Inspirovala se prý ruskou influencerkou Danyou Vollk, která natočila velmi podobné video a odmítala v něm odhalit svoji identitu. K tomu navíc nechala pověsit plakáty a billboardy po celém svém rodném městě. Nakonec prozradila, že není nikdo speciální, jen si chtěla zvednout dosahy.

Kdo je podle tebe Dana? Poděl se s námi v komentářích!