Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kde sehnat dobré oblečení na hory

Oblečení na hory může vypadat pěkně, ale především by mělo být kvalitní. Mám pro tebe pár tipů na značky nebo obchody, kde takové oblečení najdeš.

Lyže, snowboard či jen procházky a stavění sněhuláka. K tomu neodmyslitelně patří zimní oblečení, které by tě mělo udržet v teple a suchu. Co si ale budeme povídat, ne vždy vypadá podle našich představ a není lehké najít hezké a zároveň kvalitní zimní oblečení.

Disclaimer: Zimní oblečení je vždy trochu dražší, proto je důležité koupi dobře zvážit a počítat s menší investicí, zvlášť pokud se jedná o kvalitní kousky, jelikož ti vydrží několik let.

Na co se při výběru zaměřit?

Aby sis mohl/a vybrat dobrou zimní bundu a kalhoty, je vhodné se zaměřit na pár konkrétních aspektů. Jedním z nich je i vodní sloupec, což je měřítko toho, jakému vodnímu sloupci je materiál schopen odolat, než promokne. Udává se hlavně v mililitrech.

Nejčastěji se setkáš se třemi čísly: 3 000 mm, 5 000 mm a 10 000 mm. 3 000 ti budou stačit, pokud moc nepadáš, ale já bych si radši pořídila 5 000. Pokud chceš být ready úplně na všechno a na sjezdovce budeš celý den, kup si třídu 10 000.

Jak správně vrstvit?

Aby ti na svahu nebyla zima, je důležité mít tři vrstvy. Pokud potřebuješ víc, vezmi si víc, ale tyhle tři jsou minimum, které bys měl/a dodržet.

  1. Transportní vrstva – termoprádlo
  2. Izolační vrstva – fleecová mikina atd.
  3. Ochranná vrstva – bunda, kalhoty/kombinéza


Jaké značky si pořídit?

DOPE SNOW

Moje nejoblíbenější značka, co se týče oblečení na svah. Najdeš zde věci na lyže, snowboard i outdoor. Mají jednoduché a pěkné designy, od vzorů až po basic kousky, takže si zde vybere každý. Já od nich mám kalhoty a bundu přes hlavu, rozhodně ti to mohu jen doporučit.

MONTEC

Designem velice podobný brand. Najdeš zde i spoustu technického oblečení pro vrstvení, které je také důležité.

RIDESTORE

Pokud chceš mít větší výběr, rozhodně navštiv tuhle stránku. Je tu vše, co potřebuješ na svůj výlet na hory – bundy, kalhoty či doplňky. Najdeš tu spoustu značek, jako je Dope Snow, Montec, TNF nebo Picture, na jednom místě.

BURTON

Asi největší klasika, kterou uvidíš všude. Tahle primárně snowboardová značka má velice kvalitní oblečení a určitou tradici v lyžařském a snowboardovém světě. Najdeš tady doslova vše, co budeš potřebovat.

Další značky, na které se můžeš podívat

  • Bogner
  • Patagonia
  • Arc'teryx
  • Helly Hansen
  • Columbia