Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kde jsou Måneskin 2 roky od vítězství Eurovize?

Tahle italská kapela si s písní Zitti E Buoni (v překladu Zmlkni a chovej se slušně) podmanila nejen Evropu, ale i celý svět. Krátce po vítězství soutěže byli roku 2021 na mini verzi Rock for People – Rock for People Hope, od té doby jsou na tour a v květnu vyprodali i v pražskou O2 Arenu.

Måneskin, měsíční svit

Tenhle název kapele vymyslela její jediná dívčí členka Vic (23), která je napůl Dánka a zastává basovou kytaru. Kytarová sóla s ní hraje Thomas (22), na bicí Ethan (22) a frontmanem je zpěvák Damiano (24), kterého si pamatujeme ještě z Eurovize se zdviženou nohou a platformovými podpatky.

Outfity a make-up je nedílnou součástí prezentace kapely – na tour s nimi jezdí vizážisté a stylisté a vytváří sladěné outfity inspirované kapelami z šedesátek a sedmdesátek s Gucci twistem.

Dosavadní úspěchy

Kapela vznikla v roce 2016 a buskovala na předměstí Říma. O rok později soutěžili v italském X Factoru, ale umístili se jako druzí. Od roku 2017 vydali čtyři alba přičemž nejnovější Rush vyšlo začátkem roku 2023 a začíná písní Own My Mind. Nejposlouchanějším songem kapely na Spotify však zůstává cover Beggin' na původní píseň z roku 1967, kterou většina lidí zná ve verzi z roku 2007 od kapely Madcon.

Populární jsou na celém světě, zatím se podívali k Ellen Degeneres, na Saturday Night Live nebo The Tonight Show s Jimmym Fallonem. Vyhráli také nespočet hudebních ocenění, mezi které patří MTV Europe Music Awards, MTV Video Music Awards, Billboard Music Awards a další.

Tour

Na svůj YouTube kanál pravidelně přidávají dokumenty ze svých tour, v nichž máš možnost nahlédnout do zákulisí. V tomhle jsou záběry i z letošní Prahy, kde byli v rámci Loud Kids Tour. Tu zakončí teď v létě a na podzim ihned začíná Rush World Tour v německém Hanoveru. V rámci další tour do Česka Måneskin bohužel nepřijedou, nejbližší (časově i geograficky) koncert stihneš 16. 7. na severu Itálie v Terstu, na který zbývá ještě pár lístků! A jestli si chceš zkrátit čekání, mrkni se třeba na kapelní merch.