Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kde co vidět? Mimina v Drážďanech, Lennonova zeď ve Francii a pomalovaná Olomouc

Tipy na nejzajímavější projekty, které se díky českému předsednictví odehrávají u nás i v zahraničí. Podívej se, kam vyrazit za uměním!

Nedílnou součástí předsednictví v Radě EU je i kulturní a umělecký program, díky kterému Česká republika získává příležitost organizovat a zapojovat se do mezinárodních projektů. Kulturních akcí pořádaných v rámci letošního českého předsednictví a dalších doprovodných projektů je pro následující půlrok naplánováno opravdu mnoho. Pojď se podívat na přehled těch nejzajímavějších, které by ti neměly ujít!

České sochy v Drážďanech

Umělecký festival s názvem Všechnu moc imaginaci probíhá od 24. června v Drážďanech. Náplní festivalu je v přední řadě poskytnutí výstavního prostoru, kterým je běžné prostředí města, pro instalaci děl od předních českých umělců a umělkyň. Během procházky německým městečkem tak potkáš sochy od Františka Skály, Krištofa Kintery či Davida Černého, který je tvůrcem miminek lezoucích po Žižkovském vysílači. Další miminka jsou nyní i v Drážďanech, spolu s trabantem s lidskýma nohama, opuštěným lustrem a dalšími zajímavými díly.

Replika Lennonovy zdi

Slavná Lennonova zeď na podzim vycestuje do několika evropských měst. Prostřednictvím projektu Zeď svobody a energie bude do Prahy pozváno 27 umělců z 27 zemí, aby během jednoho dne vytvořili velké umělecké dílo přímo na zeď. Následně se vytvoří replika zdi – velké nafukovadlo, které nejdříve poputuje do Paříže a následně se objeví i v dalších evropských městech. Na tvorbu uměleckého díla se budeš moct přijít podívat a sledovat tak celý proces live! Kdy a kde? 7. září na Malé Straně u Lennonovy zdi.

Street Art festival v Olomouci

Prostřednictvím festivalu Street Art ožívají olomoucké ulice barvami. Od 4. června do 25. září navštěvuje Olomouc spousta českých i zahraničních umělců, kteří svými velkoplošnými malbami mění image moravského města. K vidění jsou opravdu unikátní práce, jak z minulých let, tak i nové, které rozhodně stojí za zhlédnutí. Zároveň máš možnost navštívit i komentovanou prohlídku, která tě povede po trase jednotlivých výtvorů. 

Pokud tě zajímají i další akce, určitě se podívej na oficiální rozpis.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.