Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kanye West
a Netflix:
Co všechno zatím víme?

Ye je skoro polovinu svého života módní i hudební ikonou. Můžeš ho milovat, nenávidět a občas i oboje najednou. Rozhodně ale patří mezi největší a taky nejkontroverznější celebrity na Zemi. To si uvědomuje i Netflix, a tak se už 16. února můžeš těšit na třídílnou dokumentární minisérii Jeen-Yuhs: A Kanye Trilogy.

Netflix tvrdí, že dokument vyrábí už přes 20 let. Režie se totiž ujala dvojice Coodie & Chike, která spolupracuje s Yeem od roku 2002. Coodie Simmons a Chick Ozah režírovali Kanyemu dokonce vůbec první klip k singlu Through The Wire a později spolupracovali například i na hitu Jesus Walks. A slibujou plno dosud nezveřejněných autentických materiálů.

I pokud nejsi zrovna blázen do dokumentů, tahle série by tě mohla bavit. Netflix tvrdí, že představí opravdovej a komplexní příběh o tom, kdo byl a je Kanye West. Údajně zdokumentuje jeho cestu od prvních snah prorazit až po současnost. Nevyhne se přitom ani nedávným prezidentským volbám, ve kterých Ye neúspěšně kandidoval, nebo smrti jeho matky – Dondy West. Jestli se dozvíme i něco o dlouholetém vztahu s Kim Kardashian a relativně nedávném rozchodu, zatím nikdo neví. Neobvyklé ale je, že dokument bude vycházet postupně během tří týdnů a ne najednou, jak tomu u Netflixu bývá.

Jeen-Yuhs: A Kanye Trilogy navíc sklízí po americké předpremiéře převážně pozitivní reakce. Kritici tvrdí, že se režisérům podařilo zachytit raperův osobnostní vývoj hned z několika stran. Bohužel se údajně máme připravit na to, že young Kanye“ nám pravděpodobně bude připadat mnohem sympatičtější než ten, kterýho známe teď.

Ať už tě Kanye baví, nebo ho nemůžeš vystát, věřím, že tahle série bude stát za zhlédnutí. Dokument ti přiblíží vrcholnou hiphopovou scénu na přelomu milénia. V záběrech by se měl objevovat například i Jay-Z nebo Pharrell Williams a plno dalších producentů, rapperů a hvězd z okruhu Westa. Nepůjde tak jen o něj. Já sám se nejvíc těším, že uvidím tehdejší zákulisní příběhy a nezveřejněný materiály z backstage a nahrávacích studií. Ye navíc před pár dny ohlásil, že 22. února vydá nový album – Donda 2, takže se vyloženě nabízí spojit poslech novinky s touhle minisérií.

BTW: Samozřejmě se úplně nejvíc těším na všechny ty memes, co po odvysílání Jeen-Yuhs: A Kanye Trilogy zavalej internet! Nebojte se ty nejlepší posílat na můj ig @kulhak_. Díky! <3

CHOOSE YOUR FIGHTER: KIM VS. YE

by @marianavasut