Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kanalizace v Česku jsou plné pervitinu, nejvíce v Evropě. Jaké město vede?

Množství pervitinu v českých odpadních vodách je nejvyšší v Evropě. Vychází to ze studie Evropského monitorovacího střediska pro drogy a drogovou závislost, která analyzovala odpadní vody ve zhruba 80 městech 25 evropských zemí. Česká města obsadila dokonce prvních pět příček.

"Není o tom pochyb. Zatímco většina Evropy má jako hlavní drogu heroin, u nás je to tradičně pervitin, a to i díky domácí výrobě," řekl ČTK protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil. Dodal, že v počtu závislých je Česko ale pod evropským průměrem.

Koordinátor podotkl, že heroin je dražší než pervitin, užívá se víckrát za den, riziko trestné činnosti a infekčních chorob je tak vyšší. "Pervitin ale není žádná selanka. Je to velmi riziková látka. Člověk nespí, hubne, nemá chuť k jídlu a ztrácí energii. Není pak schopen studovat či pracovat," dodal Vobořil.

Dva roky za dětskou pornografii, tak to není pohoda

by @yanhoechka

Studie zjišťovala stopy kokainu, konopí, pervitinu či extáze v odpadních vodách. Nejvyšší množství metamfetaminu (účinná látka v pervitinu) se našlo v Ostravě (684 miligramů na 1000 lidí na den), následovalo Brno (546 mg), České Budějovice (507 mg), Karlovy Vary (339 mg) a Praha (329 mg). V dalších českých městech se měření neuskutečnilo.

S odstupem za městy v Česku skončila lotyšská Riga (226 mg), Bratislava (187 mg) a Piešťany (151 mg). Do první pětky se Česko dostalo ještě v souvislosti s konopím – na pátém místě žebříčku skončily Karlovy Vary (123 mg). Jasně první byla Barcelona (456 mg) následovaná Amsterodamem (158 mg).

Nejvíce stop po kokainu se našlo v belgických Antverpách (1582 mg), švýcarském St. Gallenu (1337 mg) a Amsterodamu (887 mg). Z českých měst byla nejvýše Praha (240 mg), a to na 30. pozici.

Na prvních příčkách nebyla česká města ani pokud jde o amfetamin a extázi (MDMA). U amfetaminu byl první nizozemský Eindhoven (805 mg) a z českých měst Ostrava (77 mg) na 20. pozici. U extáze byl nejvýše Amsterodam (125 mg), Praha (27 mg) skončila na 17. místě.

Do Hugs, Not Drugs.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.