Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kam v Praze za uměním?

Místa, kam v Praze zajít načerpat inspiraci, najdeš v článku!

Umění je něco, co nám bezpochyby předává inspiraci. Vybrala jsem pro tebe pár míst, která stojí za vidění.

Kunsthalle – Bohemia: Příběh fenoménu, 1950–2000

Kunsthalle je moje oblíbená galerie v Praze. Kromě skvělých výstav tam najdeš i kavárnu, kde dělají skvělé kafe a bistro. Interiér celého místa je hrozně příjemný.

Jestli by sis měl/a vybrat aspoň jedno místo z tohoto článku, snad to bude právě Kunsthalle! Aktuálně je tam výstava Bohemia: Příběh fenoménu, 1950–2000 až do 16. 10. Vystavuje na ní 37 umělců a věnuje se fenoménu bohémství. Obsahuje malby, fotky i video.

CAMP – Iwan Baan: Prague Diary

V Centru architektury a městského plánování aktuálně vystavuje Iwan Baan, světoznámý fotograf a dokumentarista architektury. Na výstavě uvidíš Prahu jeho očima. Nebo tedy spíše jeho foťákem.

V CAMPu si taky můžeš pak zajít na výbornou kávu a u toho popřemýšlet nad tím, cos právě viděl/a.

Museum Kampa – Paradox Módy – Móda versus umění

To, že samotná móda je uměním, není novinkou. Na výstavě tak můžeš vidět artefakty z 60. let ze sbírky Alexandre Vassiljev Foundation z Kaunasu v Litvě společně s dalšími díly z Musea Kampa.

Relativně nová výstava, která trvá až do 5. 11. Pro fashion lovers je to must!

Galerie Prostora – Moje, moje..

Galerie Prostora má jiný a zajímavý koncept. Aktuálně nevystavují díla jednoho umělce, ale naopak to, co umělec sám podporuje a nakupuje. Úplně první výstava je věnovaná výtvarnému umělci a pedagogovi Jiřímu Petrboku.

Ten vystavuje jeho osobní oblíbená díla. Z největší části jsou od studentů AVU, kde sám učil.

DOX Centrum současného umění

DOX toho nabízí opravdu spoustu. Letní kino na střeše DOX+ nabídku artsy filmů, výstavu Infamous Beauty od amerického umělce a fotografa Andrese Serrana a několik dalších výstav.

NGP

Samozřejmě nelze nezmínit Národní pražskou galerii. Ve Veletržním paláci má konstantě mnoho výstav a určitě si tam něco svého najdeš. Aktuálně probíhá jako jedna z výstav – Příprava na Vraždu v domě: Kresebné studie Jakuba Schikanedera.

Zdroje: Goout, NGP, Kunsthalle