Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kam se vydat, když jsi young and broke?

Rád/a bys někam odcestoval/a, ale jsi young and broke? To nevadí! Přináším ti tipy na destinace, ve kterých se bude líbit i tvé peněžence! Některé ceny jsou tak atraktivní, že stačí vynechat jen páteční pivko, abys mohl jet.

Neoblíbené Polsko

Kam se z Česka dostaneš za pár korun a stojí to za to? Přece do Polska! Mnoho lidí ho možná odsoudí s tím, že tam není nic zajímavého, ale opak je pravdou. Krakov a Vratislav jsou města nedaleko hranic, která oplývají historickými, honosnými památkami. Navíc je v Polsku o dost levněji než v Česku, a tak ubytko tady seženeš za pár stovek, stejně jako jídlo a pití.

Zdroj: Unsplash

Drahá není ani doprava. Do Krakova z Prahy pravidelně létá Ryanair, klidně i za 250 Kč/směr. Vzhledem k životnímu prostředí je ale rozhodně lepší jet vlakem, z Prahy vyjde studenty na 300 Kč/směr, nestudenty to bude stát dvakrát tolik. Z Ostravy a měst na Moravě a ve Slezsku je Polsko cenově ještě dostupnější. Vratislav je pak o něco blíž a jezdí tam Flixbus, který tě vyjde od 300 Kč za jízdu.

Zdroj: Unsplash

Německo nejsou jen Drážďany a Berlín

Většina Čechů si v Německu jako cílovou destinaci vybírá Berlín nebo Drážďany. V okolí je ale mnohem více krásných měst. Například do Regensburgu se dostaneš za čtyři hodiny a vlakem tě to z Prahy bude stát pouze 220 Kč, pokud jsi student, jinak to bude dvakrát dražší. Regensburg je nádherné město na Dunaji, jehož historické centrum je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Město je známé také velkým počtem studentů, i těch zahraničních, takže zde nechybí ani noční život. V dojezdu je také nádherná příroda. Město je mnohem levnější než Berlín a Mnichov, znát to je i na cenách ubytování.

Další město, které je v Německu velmi opomíjené, je Postupim. Ta se nachází na samém předměstí Berlína a konala se zde známá postupimská konference. Město je obklopeno nádhernými stavbami, včetně zámku a malé Braniborské brány. K nalezení je zde také ruská čtvrť, holandská čtvrť, italská vesnice nebo česká kolonie. Místní zahrady a zámky jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. A jak se do Postupimi dostat? Musíš jet do Berlína, odkud poté pojedeš vlakem do Postupimi. Celá cesta zabere něco málo přes čtyři hodiny a studenta vyjde na 450 Kč/směr. Německo už dávno není tou drahou zemí, jak tomu bylo dříve, a ceny ubytka i potravin jsou zde totožné, ne-li nižší než v Praze.

Zdroj: Pinterest

Rakousko nejsou jen hory a Vídeň

Mnoho Čechů jezdí do Rakouska lyžovat a nakupovat oblečení do Vídně. Země ale nabízí mnohem více krásných míst. Za návštěvu v Rakousku určitě stojí Salcburk. Jedná se o čtvrté největší rakouské město, které je známo také pod názvem Mozartovo město. Nachází se tu rodný dům skladatele a historické centrum města je zapsáno na seznamu UNESCO. V blízkosti jsou i ledové jeskyně a krásná jezera. Cesta z Prahy tě vyjde od 350 Kč/směr, je třeba přestoupit v Linci.

Zdroj: Unsplash

Budapešť

Budapešť je taková klasika pro výlety „trochu dál“ než k našim sousedům. Jedná se o velmi levné město, které nabízí historickou architekturu, pověstné lázně i prostory pro noční život. Ubytování i jídlo je zde levnější než v Praze, nízkými cenami se chlubí i místní hospody a bary. A jak se do Budapešti dostat? Létá sem letadlo, které často vychází levněji než vlak, ceny totiž začínají už na 300 Kč. Abys ale byl/a šetrný/šetrná k planetě, naskoč na vlak, který studenty vyjde na 450 Kč za jízdu a dospělé pak na 600 Kč.

Zdroj: Unsplash

Máš tipy na levné cestování? Poděl se s námi!