Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kam s oblečením, které už nenosíme? Můžeme pomoct potřebným

Máš plnou skříň oblečení, které už nenosíš, a nevíš, co s ním? Určitě ho nevyhazuj. Existuje mnoho míst, kam ho můžeš přinést a pomoct tím potřebným lidem. Tvé věci ocení obyvatelé azylových domů, děti z dětských domovů i lidé bez domova.

Léto je pomalu tady a většina z nás třídí a obměňuje šatníky. Pokud máš ve skříni kousky, které již neunosíš, a nechce se ti je fotit a prodávat, tak je odnes potřebným. Kam? To se dozvíš v článku.

KlokTex

V rámci projektu KlokTex jsou po celé České republice rozmístěny stovky kontejnerů na textil. Do nich můžeš odevzdat jakékoliv použitelné oděvy, hračky, obuv i textil. Tímto krokem se pak podílíš na pomoci, jejímž výsledkem je kromě materiální hlavně finanční podpora. Celý projekt podporuje především Fond ohrožených dětí Klokánek.

Zdroj: kloktex.cz

Arcidiecézní charita Praha

Arcidiecézní charita Praha provozuje šatník, který slouží všem lidem v nouzi. Najdeš ho na adrese Pernerova 20 v Karlíně a přijímá vyprané a vyžehlené nositelné oblečení. Nejvíce ocení oblečení na aktuální roční období. Přinést můžeš ale i boty, spacáky, stany, batohy, tašky a kabelky. Oblečení stačí doručit na recepci, která je otevřená 24h denně.

Zdroj: Arcidézní charita Praha

Charitativní obchod Adra

Adra je humanitární a rozvojová organizace, která pomáhá lidem v nouzi v Česku i v zahraničí. Provozuje charitativní obchody po celém Česku a jejich seznam nalezneš zde. V Praze se nachází na adrese Roháčova 46, kde můžeš darovat i své oblečení. Kromě textilu přijímají také počítače, nábytek, tonery, papíry a další věci k chodu jejich kanceláře. Výtěžek z prodeje věcí pak putuje na podporu jejich dobrovolnického centra.

Zdroj: Adra.cz

Armáda spásy

Armáda spásy je mezinárodní hnutí, které podporuje sociální, zdravotní a duchovní potřeby lidí, kteří zažívají ohrožení, osamělost, nemoc, zdravotní postižení nebo sociální vyloučení. Přijímají čisté a funkční oblečení, jež putuje do azylových domů. Potěší je ale i hračky, přikrývky, polštáře, povlečení, deky, nádobí či hygienické prostředky. Pro darování můžeš kontaktovat buď konkrétní pobočku ve tvém okolí, nebo věci odnes do jednoho z ReShare kontejnerů. Jejich polohu nalezneš zde.

Zdroj: Armáda spásy

Darujiobleceni.cz

Pro ty, kdo nechtějí nikam docházet, a přesto by rádi své oblečení darovali, pak existuje stránka darujiobleceni.cz. Oblečení jim jednoduše pošleš přes Zásilkovnu a na jejich stránkách nalezneš kód, pomocí kterého jim ho můžeš poslat zdarma. Kromě oblečení ocení také bižuterii, galanterii, hračky, doplňky, bytový textil, keramiku a sklo. Věci jdou dále k prodeji v jejich obchodech a výtěžek putuje neziskovým organizacím, které pomáhají například dětem v Africe či ohroženým zvířatům.

Zdroj: Darujiobleceni.cz

Oděvní banka

Podobně jako darujiobleceni.cz funguje také stránka odevnibanka.cz. Jedná se o projekt neziskové organizace Klub svobodných matek, z. s., která již několik let poskytuje komplexní pomoc rodinám samoživitelů z celé České republiky. Přijímají dámské, pánské i dětské oblečení v dobrém stavu. To můžeš odnést buď do jejich poboček, které nalezneš zde, nebo jim ho můžeš přes kód, který najdeš na jejich stránkách, poslat zdarma pomocí Zásilkovny.

Zdroj: odevnibanka.cz