Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kam pro kytky v Praze?

Pokojovky, nebo řezaný kytky? I got you! Tady je seznam míst, kam si zajít koupit v Praze ty nejlepší kytičky!

Jsi taky velký fanda kytiček a už tě nebaví chodit neustále na ta jedna a samá místa? Připravila jsem si pro tebe menší seznam míst, kam se jít nově po Praze podívat, jelikož se rozrůstá nejenom gastro a kafíčková scéně, ale i třeba ta home designovánová nebo kytičková.

Musíme si to nejprve ale rozdělit, protože se kytičky dají dělit na řezané nebo pokojovky, a já osobně miluju oboje! Samozřejmě ve spoustě květinářství najdeš už oba dva druhy, ale mám tu takové smaller insights, které ti pomůžou pokojovky nenakupovat za hromadu peněz, ale v budgetu se stále skvělou (občas i lepší) kvalitou!

Kam na pokojovky?

Pokud jsi pokojovkový freak, tak jsi malinko napřed i přede mnou! Zalíbí se ti určitě obchod Pokojovky, který se nachází v Dejvicích a přímo se specializuje na pokojové květiny. Se stejným konceptem se na trhu v Praze vyskytuje i podnik Dej mi Pokojovku, který se nachází na Palmovce.

Obě dvě místa se zaměřují na tento typ květin, proto tam můžeš najít různé typy odrůd, které v normálním obchodě nenajdeš. Na druhou stranu mohou být ale dost předražené, což se občas vůbec nevyplatí.

Proto ti doporučím, kam pro basic a klasické pokojovky i v budgetu! Vůbec neuděláš zle, když se skočíš podívat do Ikey nebo Baumaxu! Je možné, že chytíš i moc hezké pokojovky někde random na trzích, což je velký vždycky nejlepší deal, haha.

Kam na řezané kytky?

Prodejen řezaných květin je v Praze až až! Nejprve bych asi řekla, že každé květinářství má vždycky svůj specifický vibe, v kterém kytky kupuje a v jakém stylu je též váže. Někdo miluje více polní styl, někdo jiný zase více takový Boho, někde najdeme něco od obojího.

Zároveň se po Praze dost liší cenové relace, v klasických podnicích, které jsou frančíza najdeme třeba levnější kytky, ale jejich kvalita nemusí být taková. Kolem Náměstí Míru mám své favority - INBLOOM flowers, kde se hodně specializují třeba na pivoňky a podobné odrůdy kytiček. Krásné květinářství kolem na Vinohradech je ale i luka:sh nebo Cool Flowers a Florest.

V centru jde zajít do Mario Wild Flowers nebo do Florist Prague. Na Smíchově můžeš navštívit Dopamine Flowers.

Pokud ale hledáš krásné květiny, za které nedáš majlant, doporučuji zajít na trhy na Náměstí Jiřího z Poděbrad! Tam najdeš nejenom krásné květiny, které se dají vypěstovat tady u náš v Česku, ale často mají i luční kvítí, které stojí jen pár korun a do vázi je naprosto fitting!

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.