Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kam (nejen) v Praze za značkovými vintage kousky?

Sníš o své vintage značkové kabelce nebo botách? Prozradím ti tajemství. Je spousta míst, kde své vysněné kousky můžeš najít. 🤫

❗ALERT: po přečtení článku nejspíš zapláče tvoje peněženka.

Vintage obchůdky s high fashion kousky jsou win win. Získáš jedinečný kus s bohatou historií, který nikdo jiný nemá a neutratíš tolik peněz jako za nový. Nikdy nevíš, kdo měl danou kabelku před tebou a co už prožila. Bral ji někdo na rande s kámoškami? Jak ji předchozí majitelka stylovala? Tahle tajemství jsou právě to kouzlo.

Kromě toho ale nákupem vintage kousků ušetříš peníze. Co si budeme povídat, pro většinu z nás je nereálné koupit si designer kousek přímo v Pařížské, sekáče už jsou ale něco jiného. Navíc podpoříš udržitelnost a dáš nový život starému kousku.

Tipy na sekáče: Kde ulovíš ty nejlepší kousky?

by @michaela__halova

Treasures Prague

Pokud je tvůj sen mít designer kabelku, tohle je store pro tebe! Doporučuji dát si upozornění na příspěvek, protože jsou jinak hned fuč. Obchod funguje přes Instagram.

Archive store Prague

Na Senovážném náměstí se nachází svatyně pro všechny fashion lovers – Archive store Prague! Celine, Balenciaga, Fendi, Maison Margiela a mnohem více. Myslím, že až si projedeš na Instagramu, jaké kousky nabízí, budeš v nebi. Kousky jsou nejen z druhé ruky, některé jsou nenošené.

Navíc i jejich Instagram je jedna velká inspirace a stojí za follow!

@totally_gems

Ne tak známý účet, kde seženeš i značkové sluneční brýle!

Lula Vintage Prague

Mám Lulu vůbec představovat? Myslím, že pokud čteš tento článek, Lulu už dávno znáš, ale i tak…

Za Lulou stojí módní ikona Lucie Kratochvílová a nově má pobočku ve Vodičkově ulici. Najdeš tam všechno od sak, šatů, topů až po značkové kabelky nebo lodičky. Obchod je navíc neskutečně estetický, takže stojí za to tam i zajít, jen načerpat inspiraci!

Impossible bazar

Bazar vedený Instagram formou nabízí designer věci ze všech sfér. Vede ho Eva a Kateřina Dubovická.

Luxury Bags

Jak už z názvu vyplývá, zaměřují se na kabelky! Mají vlastní showroom v Pařížské, ale i Instagram.

Kam si pro svůj designer kousek skočíš ty?