Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kam na výlet do přírody po Česku?

Bydlíš ve městě a potřebuješ alespoň na den uniknout rozpáleným ulicím? Nebo se chceš zkrátka jen vydat na výlet do přírody a načerpat trochu klidu? Tady máš tipy na ta nejlepší místa!

Morava

Morava je ultimátní láska a je v podstatě jedno, do které z jejích částí se rozhodneš vydat. Zelené kopce, prosluněné vinice a řeka v údolí, jedna z nejhezčích letních idylek v Česku. Pokud si chceš udělat několikadenní výlet, doporučuju vzít si s sebou i kola a projet Moravu tímhle způsobem.

Vinice na Znojemsku. Zdroj: Profimedia

Adršpach

Adršpašské skály jsou na jednodenní výlet jako dělané. Skalní městečko leží na severovýchodě Česka, hned na hranici s Polskem. Za vstup do Adršpachu jako takového se platí malé vstupné, čeká tě ale kouzelná příroda a dechberoucí výhledy. Celá oblast se dá projít asi za 4 hodiny, tudíž se jedná o fajn destinaci i pro Pražáky, kteří chtěji na celý den uniknout rozpálenému městu.

Adršpach. Zdroj: Profimedia

České Švýcarsko

Oblast Českého Švýcarska na severu republiky je jednou z nejoblíbenějších destinací, a to především díky Pravčické bráně, která je největší přirozenou skalní branou v Evropě. V Českém Švýcarsku najdeš spoustu roklin a pískovcových měst. Na vícedenní výlet je České Švýcarsko ideální.

Pravčická brána. Zdroj: Profimedia

Šumava

Šumava, která se nachází na jihozápadě Česka, přímo vybízí k několikadenní (aktivní) dovolené. Najdeš tam nejen lesy, kopce a hory, ale také jezera, řeky nebo třeba vodní nádrž Lipno, kde se dá v létě windsurfovat. Na pronajmutí si chaty s partou kámošů je Šumava top volbou.

Ledovcové Černé jezero. Zdroj: Profimedia

Beskydy

České Beskydy se nachází na severovýchodě České republiky. Jsou známé pro své lidové tradice, roubené chalupy a původní pralesovité porosty. Dají se brázdit nejen pěšky, ale i na kole. Na romantický víkend v klasické roubence doporučuju právě Beskydy!

Pustevny v Beskydech. Zdroj: Profimedia

Brno

Brno je kapitola sama o sobě, a ač o něm většina republiky nemluví příliš pěkně, důvodů, proč ho navštívit, nacházím stále víc. Víkendový víkend do Brna může totiž zahrnovat koupačku v místní přehradě, výlet na blízké vinice i večer strávený ve společnosti Starobrna. Zkrátka ideální víkendová destinace, třeba i pro jedince!

Brněnská přehrada. Zdroj: Profimedia