Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kam na drink nebo pivo v Pardubicích

Neznám skoro nikoho, kdo by se sebral a jel si jen tak udělat výlet do Pardubic. Nicméně málokterý město tě může tak mile překvapit svojí atmosférou, a FOMO ti proto přináší výčet barů, kterým bys měl/a dát šanci. Ať už sem jednou zavítáš jen tak, nebo třeba na koncert zdejších Milion+.

Mimo nádherný historický centrum a výstavní park v Pardubicích jede i noční život a snad vždycky najdeš několik míst, kam zajít. Přestože je tu všechno kousek od sebe, bez průvodce je minimálně z hlediska výběru jednoduchý šlápnout vedle. Těhle pár míst ale stojí za to.

FLIP BAR

Underground a skate. Líp se asi nedá popsat atmosféra okolo FLIP BARU. Majitel, barman a provozní v jedný osobě je naprostej pohodář a osobnost pardubický skate komunity. Pod značkou FLIP BAR dělá i vlastní desky a hadry přímo pro lokální i zahraniční skaters, kteří jsou taky nejčastějšími hosty v tomhle podzemním podniku. Ten tě uchvátí autentickým interiérem i svojí uvolněností! Dáš si tady drink i točený, poslechneš si Boom Bap a od samotnýho centra jsi tady pěšky do pěti minut.

 

Klub 29

Pokud ti je blízký umění a běžně navštěvuješ třeba podniky typu pražskýho Jericha, tohle místo je pro tebe. Klub 29 je vlastně malá scéna malýho pardubickýho Divadla 29. Přes den si tu můžeš dát skvělý kafe nebo domácí vegetariánský občerstvení, půjčit si knížku nebo hru a prohlídnout si aktuální výstavu obrazů nebo posedět na zahrádce ve vnitrobloku. Večer to tu pak umí být dost živý. Lidi tu zpívaj s půjčenýma kytarama a sdíleným klavírem, vedle se hraje fotbálek a na baru se připravuje jeden drink za druhým. Jo a taky tu berou karty!

 

Maybe

Abych tenhle článek udělal trochu objektivnější, ptal jsem se na Instagramu na názor všech svých homeboys. Většina se shodla na tom, že pokud nesmí chybět jedno místo, je to Maybe. Souhlasím. Dlouholetá tradice, profesionální barmani, jedinečný prostory s venkovní terasou a výhledem na historický centrum. Přímo v srdci města najdeš bar, kterým nikdy nic nezkazíš a ve kterým můžeš v pátek nebo v sobotu zůstat v podstatě až do svítání.