Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kam jet tohle léto v Evropě surfovat

Surfování v Evropě má něco do sebe. Je tu krásně a všechny země jsou blízko u sebe, takže můžeš pomalu každý den surfovat někde jinde.

Evropa nabízí spoustu skvělých pláží pro surfování, a to i pokud jsi úplný začátečník. Jaké stojí za to navštívit?

Biarritz, Francie

Konkrétně pláž Cotes des Basques v Biarritz je jednou z nejlepších na surfování ve Francii. Město Biarritz se nachází na jihozápadě Francie a je známé svou architekturou a pobřežím, které je vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Odehrává se zde také spousta národních a mezinárodních surfařských soutěží a po první vlně si uvědomíš proč!

Ericeira, Portugalsko

Historické rybářské město Ericeira je jednou z nejznámějších destinací pro surfování v Evropě vůbec. Přes léto se plní turisty, což je znát i na cenách. Ericeira je jednou z pouhých tří existujících světových rezervací pro surfování, především díky ohromujícímu pobřeží, které nabízí prvotřídní vybavení pro všechny úrovně surfařů.

Caparica, Portugalsko

Lisabon není jen hlavním městem Portugalska, ale je také jednou z nejoblíbenějších surfařských destinací v Evropě. Jsou tam různé druhy vln, takže si to své najdou jak začátečníci, tak pokročilí. Nejlepší vlny jsou na severu, kde je také spousta barů.

Peniche, Portugalsko

Není těžké pochopit, proč zrovna Peniche v Portugalsku je jednou z nejoblíbenějších surfařských destinací v Evropě. Je velmi snadno dostupný, jelikož tam létá EasyJet a Ryanair za velmi rozumné ceny. Na místě najdeš přes 200 různých surfařských škol, ve kterých lze najít jakoukoliv úroveň surfování.

San Sebastian, Španělsko

Baskické město San Sebastian leží na severovýchodním pobřeží Španělska a je Mekkou pro ty, kteří chtějí surfařský výlet se vším všudy. San Sebastian je často považován za hlavní město jídla ve Španělsku – má více michelinských restaurací než kdekoli jinde!

San Sebastian má dvě hlavní pláže, z nichž nejlepší pro surfování je pláž La Zurriola, která je považována za jednu z nejlepších pláží pro letní surfování v Evropě.

Woolacombe, Devon, Anglie

Na jihozápadě Anglie leží Devon, kde se na severním pobřeží nachází město Woolacombe. Kromě surfování se tam dá chodit na krásné procházky po stezce South West Coast Path a nachází se tam také nejstarší noční klub v zemi – Marisco, který byl zprovozněn v roce 1967!

Lofoty, Norsko

Pokud ti nevadí studené moře, můžeš zkusit surfování na Lofotech v Norsku. Lofoty jsou totiž známé tím, že mají nejlepší vlny v zemi. Na souostroví se setkáš nejen se spoustou surfařů, ale také s windsurfingem.

Pravděpodobně se neobejdeš bez neoprenu, ale užiješ si možná nejkrásnější místo pro "studené" surfování na světě. Vlny jsou sjízdné po celý rok, ale nejlepší čas na surfování je období mezi listopadem a březnem.

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.