Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Kam jet na day trip z Prahy?

Nudíš se doma a nevíš, co dělat? Jeď na jednodenní výlet! Tady je pár tipů, kam se podívat.

Prachovské skály

Prachovské skály se nachází v Českém ráji a jsou rájem nejen pro horolezce. Leží zhruba 10 km od Jičína a dostat se k nim dá autem, což z Prahy trvá cca 1 hodinu 45 minut.

Prachovské skály jsou ideálním místem na jednodenní výlet v přírodě. Užiješ si krásnou procházku mezi skalami, které dosahují výšky až 40 metrů.

Na výběr máš dvě trasy – buď Velký okruh, nebo Malý okruh, který má zhruba 1,5 kilometru. U obou narazíš na hezké vyhlídky a nádherné stezky a určitě musíš navštívit místa jako Americká sluj nebo Vyhlídka Českého ráje.

Hřensko

Hřensko je obec ležící mezi až 80 metrů vysokými skalami na okraji národního parku České Švýcarsko. Z Prahy tam autem dojedeš asi za 2 hodiny.

Určitě navštiv Edmundovu a Divokou soutěskou na Kamenici, kam plují vyhlídkové lodičky.

Z Hřenska se také lehce dostaneš na Pravčickou bránu, což je největší přírodní skalní most v Evropě. Znát ji můžeš například z filmů Letopisy Narnie.

Lom Velká a Malá Amerika

Lom Velká Amerika je z Prahy asi nejdostupnější, trvá to k němu zhruba 25 minut autem. Lomy se navíc nachází jen kousek od Karlštejna, takže to můžeš hezky spojit.

Velká Amerika je vápencový lom, ale bohužel koupání je tady zakázané. Malá Amerika je o něco menší, ale také má krásně čistou vodu.

Zámek Hluboká nad Vltavou

Zámek Hluboká je vzdálený asi 2 hodiny autem od Prahy a určitě stojí za návštěvu, jelikož často bývá označován za nejhezčí zámek České republiky.

Můžeš si projít interiér nebo se podívat na vyhlídkovou věž. Navštívit můžeš i krásné zámecké zahrady nebo nádvoří.

Černé a Čertovo jezero

Na výlet k Černému a Čertovu jezeru doporučuju vyjet ráno co nejdříve, jelikož je to na Šumavě, zhruba 3 hodiny od Prahy. Jsou to dvě největší česká přírodní jezera ledovcového původu a jsou naprosto překrásná, včetně jejich okolí.

Nejlépe se k nim dostaneš z parkoviště na Špičáckém sedle, a to po žluté stezce. Je to necelé 4 kilometry, takže příjemná procházka.

Svatý Jan pod Skalou

Svatý Jan pod Skalou je považován za jednu z nejhezčích obcí Berounska a je to jen 25 minut autem od Prahy. Je to obec mezi skalami a lesy v chráněné krajinné oblasti Český kras.

Určitě se doporučuju vydat k velkému kříži na skále nad obcí, vedou tam značené stezky. Také můžeš po stezkách dojít až k Bubovickým vodopádům a na Karlštejn.

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.