Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Jsem student a nemám měsíčně tisíce navíc, které bych mohl investovat. Přesto to jde

Neboj se, není to komerční blábol nebo reklama na nějakou pyramidu. Opravdu jde pasivně investovat již s pouhou pětistovkou měsíčně. Projdeme si pár možností, které jako studenti máme a mohou nám do budoucna finančně výrazně ulehčit život. 

Rozhodni si, kolik jsi schopná/ý měsíčně vyčlenit na investici 

Teď nemluvíme o osobním budgetu. Pochybuji, že většina z nás studentů vůbec nějaký má. Možná rámcově – vím, že za 5 000 Kč zaplatím nájem, za zhruba 4–5 000 Kč se najím a napiju, no a dál? Podle situace.

Nemám to jinak. Ale jednu položku sem ještě vměstnám. Jde právě o několik stovek na investice, které každý měsíc kupuji. A jde to opravdu i jenom s pětistovkou. To je jako čtyři velká espressa ve slavném kávovém řetězci s mořskou pannou ve znaku nebo jako tři a půl velkých menu v mekáči. 

Mám pětistovku navíc. Co s ní?  

Nepopírám fakt, že být úspěšným investorem, či dokonce spekulantem (traderem, který sedí celý den nad grafem a časuje trh pro co největší zisky) je opravdu jak časově, tak vědomostně velice náročné. Vyhledáváš jednotlivá aktiva, ty poté analyzuješ, vyčkáváš na cílovou cenu k nákupu, musíš diverzifikovat (vybrat několik aktiv) a tak dále. Nic pro nás. My jako studenti spíš využijeme něco ve stylu nastavím si měsíční příkaz, každý měsíc mi odejde pětistovka z účtu a automaticky se zainvestuje. Jde to? Ano, a překvapivě velice jednoduše.

On-line investiční platformy

On-line investiční platformy jsou jednoduše nejlepší řešení. Udělej si research a vyber si jednu. Pravděpodobně skončíš u té jako já. Autoinvestičních platforem totiž na našem trhu není moc. I tak máme jednu a ta je skvělá – Portu.

Přes Portu investuji každý měsíc již něco přes rok. Nastavil jsem si v bance měsíční příkaz na základě údajů od Portu a o nic víc se prakticky nestarám. Portu mi peníze zainvestuje, jakmile mám na účtu 1 000 Kč a více, ale měsíčně tam můžeš posílat klidně jen pětistovku. 

Mám do toho jít? 

✔️ Extrémní jednoduchost, rychlost, přehlednost 

✔️ Ideální diverzifikace (ochrana proti ztrátě tím, že jsem automaticky zainvestovaný v několika investičních produktech najednou)

✔️ Dohled České národní banky – peníze mám u důvěryhodného zdroje 

✔️Algoritmus, který za tebe složí a obhospodařuje portfolio bez emocí a pouze na základě čísel 

✔️ Mobilní aplikace pro okamžitý přehled 

✔️ Ochrana před inflací (která je teď opravdu šílená), spoření na dospělost 

✔️ Nízké poplatky, od 0,6 % ročně 

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.