Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Joseph's Beauty Diary #72

Medová blond Rihanny, londýnský ASMR pop-up Glossier, lepidlo na zuby Julie Fox nebo halucinogenní mast Hexensalbe. To jsou novinky a události, co hýbou beauty světem.

Jelly belly

Na počest narozenin zakladatelky Hailey Bieber představuje Rhode poprvé produkt na rty, který se může pochlubit jak třpytivým povrchem, tak i barvou a příchutí Jelly Bean v jednom. Balzám na rty se prodává samostatně, nebo jako součást balíčku Birthday Duo, kde najdeš nejprodávanější Peptide Glazing Fluid v roztomilé krabičce připomínajícím oblíbenou sladkost pro děti.

Medová Riri

Rihanna byla vždycky vlasový chameleon. Její účesy pokaždé reprezentovaly aktuální éru jejího hudebního života. Stačí si vzpomenout na alba Rated R a Soud. Když proto minulý týden vyrazila na večírek s odbarvenými vlasy, okamžitě jsem zbystřil. Znamená snad medová blond zakladatelky Fenty Beauty začátek nové hudební kapitoly? Pevně v to doufám!

Na oleji

Zima představuje pro pokožku těla zásadní výzvu. To znamená jediné – obyčejné lehké lotion už nemusí stačit. Na řadu proto přichází olej. Směs meruňkového, makadamiového a arganového s ikonickou vůní Baccarat Rouge 540 pokožku těla bez pocitu mastnoty vyživí, zatímco 24 karátové zlato ji zanechá nádherně prozářenou. Jen pozor, před použitím ho vždy důkladně protřepej! Prodává Ingredients.

Nálada? Scent-imentální!

Glossier otevřel v Londýně pop-up na oslavu svého nejprodávanějšího parfému Glossier You. Dvouměsíční projekt Realms of You zahrnuje ASMR a živá vystoupení. Prostor je navržen tak, aby byl pro každého člověka jedinečný – což je odkaz na skutečnost, že Glossier You voní na každém jinak. V jednu chvíli se v něm může pohybovat pouze šest lidí, protože je důležité, aby návštěvníci zažili „jedinečný zážitek na míru, která bude maximálně osobní“.   

Co se děje uvnitř pop-upu Glossier Realms of You? První místnost je minimalistická, s flakonem Glossier You v nadživotní velikosti a velkou obrazovkou. Poté se přehraje video inspirované ASMR, které zkoumá různé způsoby fyzického působení zvuku a obrazu na lidské smysly. V další místnosti hosté přistupují k jednotlivým kabinkám, kde si „sami volí své dobrodružství“.

Kabinky jsou inspirovány příběhem Alenky v říši divů a hostí šest různých osobností, které jsou podle značky ztvárněny prostřednictvím skutečných červených rukou v rukavicích. Návštěvníci jednoduše potřesou rukou, kterou mají před sebou, a dobrodružství začíná. Pokud se tedy v dohledné době chystáš do Londýna, rozhodně si tuhle příležitost nenech ujít a udělej si předem rezervaci! 

Lepidlo jako poslední záchrana

Julia Fox dělá věci po svém – patří to k jejímu kouzlu! Herečka a modelka se nebojí posouvat hranice, bořit zažitá pravidla a experimentovat se svým vzhledem. Možná by ale měla při řešení SOS beauty emergencies vynechat vteřinové lepidlo. Nedávno se britské Vogue svěřila s tím, že ve své kabelce nosí neustále lahvičku lepidla Gorilla Glue pro případy kosmetické nouze. 

Vždycky se něco ulomí, ať už je to nehet nebo špička zubu, prohlásila. Julia má samozřejmě velký smysl pro humor, takže se může jednat jen o trolling. Každopádně vteřinové lepidlo rozhodně nepatří na nehty a už vůbec ne na zuby!

Unguentum pharelis

Sedmý parfém stockholmské niche značky Stora Skuggan dostal své jméno po bájné halucinogenní čarodějné masti Hexensalbe. Ve středověku se jednalo o směs extrémně jedovatých ingrediencí, mezi nejčastěji zmiňované přísady patří andělika lékařská, pelyněk, lišejník, bolehlav černý a rulík zlomocný. 

Droga vyvolávala extatický trans a sexuální vzrušení se silným pocitem létání a živými představami nadpozemských bytostí. Tyto halucinace se staly jádrem čarodějné mytologie a církev si její použití spojovala s ďáblem. 

Parfémářka Anna Barkne roky sbírala recepty a popisy bájné halucinogenní masti a přetransformovala je do podoby originální vůně. Lahodně vonící lektvar samozřejmě jedovatý není. Prodává Myskino.

Podpoř FOMO team 👀🤍

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.