Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Joseph's Beauty Diary #68

Zákaz glitterů v kosmetice, virální dýňová maska, collab Merit x Proenza Schouler nebo kaštanové vlasy autorky hitu Dance The Night Away. To jsou novinky a události, co hýbou beauty světem.

EU glitter ban

Všudypřítomnost mikroplastů vyvolává obavy ohledně toho, jaké mohou mít dlouhodobější dopady na zdraví. V tomto ohledu zatím neexistují přesvědčivé důkazy, ale i zmíněná pozorování myší naznačují, že může jít o reálný a závažný problém. I proto například Evropská unie začala proti mikroplastům velmi aktivně bojovat, a jedním z cílů je snížit do roku 2030 evropské znečištění mikroplasty o 30 procent. Proto Evropská komise 25. září rozhodla o postupném vyřazení třpytek a dalších kategorií výrobků obsahujících mikroplasty z trhu od 15. října 2023.

Vliv mikroplastů na lidské zdraví a životní prostředí byl předmětem několika nedávných vědeckých studií. Odhaduje se, že do životního prostředí se každoročně dostane více než 42 000 tun mikroplastů, což v součtu činí více než 14 milionů tun, které se hromadí ve světových oceánech a tvoří 92,4 % z celkového množství 5,25 bilionu kusů plastů plovoucích v mořích a oceánech. Jedná se o čísla, která se bohužel stále zvyšují, neboť odborníci spočítali, že do roku 2050 jich bude každoročně přibývat 2,5 milionu, což představuje katastrofální hrozbu pro globální ekosystémy.

Proto Evropská komise 25. září rozhodla o postupném vyřazení třpytek a dalších kategorií výrobků obsahujících mikroplasty z trhu od 15. října 2023, ale přechodná období se liší v závislosti na kategorii výrobku. Zakázané jsou třeba výrobky s přidanými mikroplasty – konkrétně půjde například o granulované výplně na umělých travnatých sportovištích nebo kosmetické přípravky, u kterých se mikroplasty využívají třeba k dosažení určité struktury, barvy nebo vůně. Typickým příkladem mohou být třeba mikrokuličky v kosmetice nebo glittery.

Pink PP

Kreativní ředitel módního domu Valentino, Pierpaolo Piccioli, postavil na signaturním odstínu Pink PP celou svou kolekci Rendez-Vous. Růžová horečka pokračuje nejen díky filmu Barbie, protože teď představuje nový flakon květinovo-ambrové parfémové vody Born In Roma. Věnoval ji věčnému městu a nekonečným láskám. Sběratelský kousek byl vyrobený v omezeném množství, takže pokud miluješ růžovou, rozhodně dlouho s nákupem neotálej! Prodává Sephora. 

Byzantská říše 

Kluci myslí na Římskou říši, holky u Chanelu zase na tu Byzantskou. Jak jinak si vysvětlit podzimní drop ikonických očních stínů Les 4 Ombres, ovlivněných byzantským a barokním uměním? 

Odstíny rubínově červené, starožitného zlata a smaragdů, inspirované byzantskými šperky Gabrielle Chanel, jsou doplněné perleťově bílým finišem, který dodává očím kontrastní, fascinující nádech.

Okénko po okénku

Adventní kalendáře plné kosmetiky se bez přehánění dají označit za nejúspěšnější položky celého roku. Bývají pravidelně rychle vyprodané a čekací listiny se plní rychleji než na nový iPhone 15. Příkladem může být adventní kalendář Dior Beauty s věrnou podobou legendárního průčelí butiku na 30 Avenue Montaigne a navíc zkrášleným interpretací Tuilerijské zahrady od Pietra Ruffa.

A co najdeš uvnitř? 24 okének zasazených do zlatého vzoru, ukrývá výběr ikonických parfémů, make-upu a péče o pleť. Hlavní hvězdou kalendáře je svíčka 30 Montaigne z kolekce La Collection Privée, zdobená exkluzivním svátečním motivem. K dostání je na Dior.com za 600 euro. https://www.dior.com/en_cz/beauty/products/le-30-montaigne-advent-calendar-Y4001119.html 

Dýňovka 

Než aby Kim Kardashian dlouze hledala skincare produkt, který by řešil její nerovnoměrnou strukturu pleti, tak si ho raději vytvořila sama. Využila přitom dýňové enzymy, známé především pro své jemné exfoliační účinky. 

„SKKN BY KIM Resurfacing Mask se stala nezbytnou součástí mé skincare rutiny. Využívá sílu fermentovaného dýňového enzymu a kyselin glykolové a mléčné, jež pomáhají zlepšit strukturu pleti a její vzhled, zatímco glycerin uzamyká v pleti vlhkost a zanechává ji sametově hebkou,“ říká Kim Kardashian. 

Jako matka čtyř dětí a neuvěřitelně zaneprázdněná podnikatelka ví, že si někdy musí udělat čas na sebe. Masku používá hlavně během večerní skincare rutiny. Na to, aby získala z masky maximální benefity jí prý stačí pouhých deset minut, během kterých třídí svůj šatník plný spodního prádla SKIMS.

Farfetch se zbavuje Violet Grey

Dva měsíce poté, co společnost Farfetch oznámila, že uzavírá svou kosmetickou divizi, nyní zkoumá možnosti prodeje Violet Grey, kosmetického maloobchodního řetězce se sídlem v Los Angeles, který převzala teprve v loňském roce. Společnost Violet Grey, kterou založila elegantní vizionářka a podnikatelka Cassandra Grey, má v portfoliu obdivuhodné množství luxusních a indie-luxusních kosmetických značek. Prodej však více než cokoli jiného poukazuje na to, jak obtížné může být pro maloobchodníky úspěšně proniknout na trh s kosmetikou a udržet si na něm svou pozici.

Bohatá pěna

Profesor Augustinus Bader rozšiřuje portfolio tělové péče o sprchový gel s obsahem patentované technologie TFC8. Jeho složení bohaté na oleje a ceramidy pokožku celého těla zanechá hladkou a hedvábně jemnou, což v zimních měsících ocením nejenom já. Nadchla mě jeho aromatická eukalyptová vůně, protože ve spojení s horkou sprchou zmírní stres i napětí. Prodává Ingredients.

Nová éra, nová hlava

Dua Lipa dokončuje své třetí album. Má vyjít v roce 2024 a navzdory trendu, kdy hudebníci ohlašují a odkládají desky o celé roky, Lipa svůj termín téměř jistě dodrží. Než se tak stane, teasuje na svém IG profilu fresh kaštanový odstín vlasů. 

Chci tě

Přírodní řasenka pro náročné. Tak by se dala popsat maskara Eye Want You vizážistky hvězd Gucci Westman. Speciální kartáček ve tvaru přesýpacích hodin, který zachytí i tu nejjemnější řasu v koutku oka, dokáže vykouzlit přirozený i výrazný vzhled. Jedním tahem řasy prodlouží, rozdělí a dodá jim objem. Nikdy se nedrolí, nerozmazává a neslepuje. K dostání je v černém odstínu pro uhrančivý pohled a v přirozeném hnědém odstínu. Prodává Ingredients. 

Merit x Proenza Schouler

Virální kosmetická taštička Merit, kterou získáš jako dárek při prvním nákupu na webových stránkách značky, se dočkala luxusního makeoveru ve spolupráci se značkou Proenza Schouler.

Sada Runway Set obsahuje nejoblíbenější produkty z backstage – mezi nimi např. Sérum Great Skin a tvářenka Flush Balm – do vyprodání zásob získáš tašku MERIT x Proenza Schouler zdarma ke každé objednávce nad 100 dolarů. Pouze na meritbeauty.com 

Fall mood

Klesající teploty pro mě znamenají jediné: večer si dopřávám horkou vanu s pořádnou pěnou, tekutý chlorofyl a extra dávku hydratace pro pleť. 

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.