Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Joseph's Beauty Diary #25

Zákaz cestovních miniaturek v hotelových koupelnách, debakl adventního beauty kalendáře, Simpl rutina ze Slovenska nebo návrat Jediů. To jsou novinky a události, co hýbou beauty světem.

Green deal

Malé lahvičky se šampony, sprchovými gely a tělovými mléky jsou nedílnou součástí řady hotelových koupelen. To by však mohlo být v zemích Evropské unie už brzy nelegální. Evropská komise totiž v rámci Green Dealu navrhuje miniaturní kosmetiku zcela zakázat. Plánem Evropské komise je výrazné snížení plastového odpadu, píše server Independent. Podle ní totiž jeden člověk ročně vyprodukuje v průměru asi 180 kilogramů jednorázových obalů, krabiček a podobně. Počítá se s větším využitím doplnitelných lahviček a nádob na kosmetiku, což je v mnoha hotelech už několik let standard.

Další debakl s luxusním adventním beauty kalendářem

Copak jsme se ze ságy kolem adventního kalendáře Chanel v minulém roce nepoučili? Pouhý rok poté, co značka pobouřila širokou veřejnost kvůli prodeji adventního kalendáře za 825 dolarů plného samolepek, mini rtěnek a laciných cetek neodpovídajících pořizovací hodnotě, vydal Dior sváteční edici za 3 500 dolarů. Adventní kalendář má 24 šuplíčků, které jsou navrženy tak, aby vypadaly stejně jako ikonický butik Dior na Avenue Montaigne 30 v Paříži.

Populární youtuberka Jackie Aina na TikToku rozbalila obsah kalendáře, který zahrnuje miniaturní vůně, mýdla, svíčky, víčka na svíčky a podtácky, což je sortiment, který na Aininy sledující zjevně neudělal dojem. „Byli jsme oklamáni a svedeni na scestí, děvčata,“ říká Aina ve svém nejnovějším videu s rozbalováním, pod kterým se v současné době objevuje řada kritických komentářů. Historie se tak znovu opakuje. 

Stejně jako v případě značky Chanel je na webových stránkách Maison Dior jasně uveden obsah adventního kalendáře, takže záleží na pečlivém uvážení každého zákazníka, jestli se rozhodne utratit 80 tisíc a zkrátit si čekání na Ježíška odpočítáváním na over the top adventním kalendáři. Pokud někdo očekává, že z jednoho okýnka jako zázrakem vypadne kabelka, je naivní.

Vicky Tsai se objevuje v dokumentárním seriálu Harry & Meghan

Zakladatelka luxusní skincare značky Tatcha, inspirované japonskými gejšami, se objevuje ve druhé epizodě jako blízká kamarádka slavného páru. Na otázku, jak se cítila, když se v roce 2016 objevily zprávy o tom, že spolu Markle a vévoda ze Sussexu chodí, odpověděla: „Když jsem viděla novinové titulky, měla jsem z ní radost. Vypadalo to jako pohádka.“

Ve třetí epizodě dokumentu má menší cameo také slavný vizážista a blízký přítel Meghan Markle Daniel Martin. Líčí ji přes deset let a na svědomí měl i její svatební look. Zároveň působí jako globální ředitel pro značky Tatcha, kterou Meghan Markle tolik miluje. „Oblíbila jsem si hlavně exfoliační rýžový pudr s enzymy Tatcha,“ svěřila se Markle v roce 2014 časopisu Allure.

On the radar: SIMPL THERAPY

Jednoduchá, cenově dostupná, zábavná a intuitivní. Nová řada od Envy Therapy přichází s jasnou zprávou: Skincare by měla být maximálně srozumitelná, kvalitní a funkční. Kvůli péči o pleť nemusíš trávit dlouhé hodiny v koupelně a zdlouhavě přemýšlet nad tím, jak na sebe produkty vrstvit. „Chtěla jsem přinést na trh kosmetickou řadu, která bude snadno pochopitelná i pro úplné začátečníky a zároveň velmi kvalitní a funkční, aby uspokojila i skintellektuály,“ vysvětluje Natálie Selveková, zakladatelka ENVY. 

Simpl Therapy nerozděluje pokožku podle typu, genderu ani věku. Zbytečně věci nekomplikuje a snaží se zbořit zažité mýty a dezinformace, jež na beauty scéně panují o základní péči o pleť. Při formulování byly využity pouze roky prověřené ingredience, z nichž každá má své jasné a zcela nezastupitelné místo. Jaké produkty má Simpl Therapy? Zatím čtyři séra (hydratační, antioxidační, na póry, proti vráskám) a čtyři krémy (s různým obsahem olejů – 5, 10, 20 a 30 %). U každého z nich je na první pohled jasně patrné, zda jsou vhodné právě pro tvou pleť. Všechny přitom mají veganské složení, nejsou testované na zvířatech a vyrábějí se na Slovensku. 

Líbí se mi, že si svou rutinu sám/sama sestavíš, snadno se ve výběru zorientuješ a díky průhledným obalům budeš neustále vědět, kolik produktu uvnitř balení zbývá. Séra a krémy na jaře doplní čisticí produkty pro skutečně kompletní rutinu o třech krocích. Ceny produktů se pohybují od 445 Kč do 616 Kč. V jednoduchosti a dostupnosti je krása!

May the glam be with you

Make-up artistka Pat McGrath povýšila svou slabost pro světově proslulé série na mimořádně půvabnou kolekci, zaměřenou na trilogii Star Wars. Koncept kolekce vznikl ve spolupráci s produkční společností Lucasfilm a je založen na filmech Star Wars: Nová naděje, Star Wars: Impérium vrací úder a Star Wars: Návrat Jediů. Výrazným prvkem kolekce je šestá paletka Mothership s deseti úchvatnými odstíny, od zemitých tónů až po třpytivé metalické odlesky.

Kristin Ess žaluje firmu Maesa

Kadeřnice celebrit Kristin Ess podala žalobu na inkubátora značky a dlouholetého partnera, firmu Maesa. Jejím cílem je získat zpět práva ke svému podnikání. V podání tvrdí, že Maesa připravila Ess o tvůrčí kontrolu nad její značkou i o její vlastnictví. Podle hair stylistky se strany dohodly, že jakmile její značka přesáhne hodnotu 40 milionů dolarů, připraví Maesa značku na prodej, aby zajistila její další úspěšný vývoj. „Místo aby se drželi svých závazků, nadále ždímali mou značku a používali ji jako prasátko k financování mnoha svých dalších nápadů,“ uvedla Kristin Ess v příspěvku na Instagramu. Firma Maesa mimo jiné spolupracuje i s dalšími značkami, jako je Flower Beauty americké herečky Drew Barrymore.

Burn baby, burn!

Čtyřlístek, vrabec, hvězda, deštník, andělská křídla... Tyto drahocenné symboly jsou příslibem štěstí, lásky a ochrany. Talismany pro štěstí a personalizované náramky, kterými je letošní vánoční kolekce Trudon, nejstarší manufaktury na výrobu svíček na světě, inspirována, se datují do doby královny Viktorie. Zápěstí britské panovnice zdobily náramky s medailonky, jež ukrývaly portréty rodinných příslušníků. V padesátých letech minulého století pak z talismanů pro štěstí udělaly hollywoodské herečky nepostradatelný módní doplněk. Můj favorit? Orientální dřevitá svíčka Spella, jež okouzlí všechny milovníky ambrových vůní. 

The Ordinary přestává vyrábět make-upy a korektory

Discontinued! Tahle zpráva brzy čeká fanoušky líčidel této kanadské značky. Důvodem pro ukončení výroby a prodeje je podle všeho nízký zájem ze strany zákazníků a stagnující prodeje. 

Funkční vodní terapie

Původní funkční vůni od společnosti The Nue Co. jsem si oblíbil především během období před uzávěrkou, kdy je stress at all time high, ale zaujal mě i nejnovější přírůstek Water Therapy. Složení má za úkol napodobovat pocit pobytu ve vodě nebo v její blízkosti. Uklidňuje a uvolňuje mysl, obsahuje tóny bergamotu, šalvěje muškátové, růže, vetiveru a santalového dřeva.

Yeezy come, Yeezy go

Tetování Kanye Westa si můžeš nechat odstranit zdarma. A to díky nabídce londýnského studia Naama. Společnost oznámila bezplatnou službu odstranění tetování již v listopadu, nicméně od té doby se těší nebývalé popularitě, protože kontroverzní rapper i nadále plní stránky novin kvůli svým antisemitským výrokům a další skandálům.

Sváteční mani

Šestadvacetiletá modelka, manželka Justina Biebera a zakladatelka brandu Rhode Skin, se na Instagramu pochlubila svými ultra elegantními drápky s červenými konečky. Glazed donut nails are over, at least for X-mas, guys! 

Pozvi mě na kafe☕️✨

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.