Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Joseph's Beauty Diary #15

Dirty Martini s Kris Jenner, přerostlá čelist Zaca Efrona, Foreo v metaversu nebo cenově dostupná skincare Byoma. To jsou novinky a události, co hýbou beauty světem.

Foreo uvádí novou generaci kartáčků Luna 4, nejprve jako NFT

Stane se tak vůbec prvním skincare brandem, který představí digitalizované verze svých must-have produktů jako NFT, a to před klasickým uvedením na trh. Společnost Foreo, absolutní lídr v oblasti beauty-tech, uvede koncem září na trh 5 zcela odlišných NFT, z nichž každý bude představovat jeden výrobek z nové generace čisticích kartáčků Luna 4. 

Každé NFT bude dostupné v 50 variantách, což spotřebitelům dává exkluzivní přístup k limitované edici 250 NFT. V jednom z nich se z bílé vany vynoří růžový přístroj Foreo. Další NFT ukazuje šedý gadget na žlutém kabrioletu napěchovaném kufry. Kromě toho Foreo vydává jednu speciální edici NFT, jež se bude dražit v aukci. Umělkyní podepsanou pod nejžádanějším kouskem z celé kolekce Luna je Mariam, talentovaná designérka NFT, která si rychle získává popularitu a uznání na digitální scéně, ovládané převážně muži.

Značky mají příležitost a zodpovědnost změnit způsob, jakým se jejich produkty dostávají ke koncovým spotřebitelům. Toto je obzvlášť důležité pro kosmetický průmysl, který je často kritizovaný za to, že stanovuje nedosažitelné standardy krásy a zatěžuje duševní zdraví naší společnosti.
Boris Trupcevic, generální ředitel značky Foreo

Vznik technologie blockchain a spuštění NFT výhradně pro kosmetiku pohání inovace v celém kosmetickém sektoru. Díky digitálním tokenům, které se šíří po celém odvětví, mají nyní kosmetické značky příležitost inovovat způsob, jakým se kosmetika kupuje a prodává.

Celý zisk z prodeje NFT bude přímo věnovaný charitativním organizacím, které pomáhají lidem bojujícím s duševními a různými kožními chorobami. Půjde o peníze z aukce a o všechny licenční poplatky generované obchodem NFT, čímž se dále upevňuje dlouhodobý závazek značky směrem k destigmatizaci problémů duševního zdraví a vytváření soběstačné, zdravé komunity.

Foreo humanizovalo svůj přístup k podnikání tak, že vybudovalo úzkou komunitu založenou na důvěře. S Luna NFT využíváme technologii na umocnění propojení mezi krásou, zdravím a technologií. Zároveň zdůrazňujeme, jak jsou produkty vyráběné, a výsledky, které přinášejí. Dláždíme tak cestu ke společensky zodpovědné kráse a vracíme se zpět k naší komunitě.
Boris Trupcevic

Celosvětově nejprodávanější čisticí přístroj pro pleť přichází s ještě jemnějšími štětinkami, režimy hloubkového a jemného čištění a s pěti různými masážemi, které podporují cirkulaci, předcházejí vzniku pupínků a zlepšují přirozenou produkci kolagenu. 

Obraťme list

Dříve působila jako globální kreativní návrhářka make-upu u Chanelu. V březnu letošního roku ale nastal zlom a Lucia Pica byla jmenována na pozici kreativní ředitelky make-up divize Byredo. O tom, s čím přijde jako první, se spekulovalo hodně dlouhou dobu. Trochu jsem se obával, že se sveze na vlně červených očních stínů a burgundy estetiky, kterou ke konci vypršení kontraktu posledních pár let prezentovala u Chanelu. Naštěstí se mé obavy nenaplnily, a právě teď přichází na trh první kolekce veganských tekutých rtěnek Liquid Lipstick Vinyl v deseti úchvatných odstínech. Při jejich vymýšlení musela zapojit všechny kreativní smysly. 

Od transparentního odstínu Fantôme 301, který lze nosit samostatně jako top coat nebo lesk na oči, až po odstíny béžové jako je Resonable Doubt 189, hnědé a tlumené červené (Molasses 215). Lucia radí vybírat podle nálady nebo příležitosti.Na nápadu s tekutinou se mi líbí, že nás vrací zpět na začátek, k parfému. Byla to právě myšlenka tekutiny, která proměňuje náladu a pocity člověka. Parfém Byredo je překladem osobních vzpomínek, je to neviditelné médium emocí prostřednictvím vůně. Chceme, aby make-up byl viditelným prostředkem emocí, dodává talentovaná vizážistka, se kterou švédský brand píše novou kapitolu.

Jaw Gate Zaca Efrona

V novém rozhovoru pro časopis Men's Health hvězda filmu Baywatch přiznala, že se tvar jeho obličeje skutečně změnil, i když to nebylo proto, že by se cíleně rozhodl jít pod kudlu. Podle všeho si v listopadu 2013 zlomil čelist, když „běžel v ponožkách po svém domě, uklouzl a narazil bradou do žulového rohu kašny“. 

Právě tato nehoda prý měla za následek, že jeho žvýkací svaly přestaly správně pracovat v souladu s ostatními obličejovými svaly, což jeho čelist údajně musela nadměrně kompenzovat.Žvýkací svaly mi prostě hodně narostly. Prostě se hodně zvětšily," řekl a dodal, že stále chodí na rehabilitace ke specialistovi. Na internetu se během pár hodin objevilo několik vyjádření plastických chirurgů, kteří tento jev označují za nepravděpodobný a výjimečný. Pravdu se tak nejspíš nikdy nedozvíme. *wink wink*

Bouřlivá Grace Jones

Parfémový dům Boy Smells spojil síly s nenapodobitelnou Grace Jones a odhalil svíčku oslavující krásu bez hranic. Svíčka Grace, která vzdává hold androgynní queer ikoně, voní stejně jako její rodný ostrov Jamajka, kde se nad slanými vodními tóny vznášejí svěží květinové tóny, připomínající minerální svěžest pobřeží po tropické bouři.

Treat people with kindness

Marc Elrick je generální ředitel a zakladatel společnosti Future Beauty Labs, která je v podstatě takovým britským inkubátorem značek, jako je Isle of Paradise, Tan-Luxe a Tanologist. Jakmile úspěšně ovládl trh se samoopalovacími produkty, vylaunchoval v únoru 2022 skincare řadu Byoma, obdobu cenově dostupných brandů The Inkey List a The Ordinary. S více než 100 miliony impresí je tato pestře zabalená řada, založená na účincích ceramidů, korunována titulem největšího kosmetického uvedení letošního roku na TikToku.

V portfoliu Byoma nehledej žádné agresivní kyseliny, retinol a další látky, které by mohly eventuálně narušit citlivou kožní bariéru. Koncept Byoma se řídí jednoduchým a jedinečným složením s použitím průlomového komplexu Tri-Ceramide Complex, který regeneruje strukturu a bariérovou funkci pokožky, což je přesně to, co potřebuje každá pleť.

To nejlepší nakonec? Kde začít – jsou cenově dostupné, znovuplnitelné a nově k dostání ve vybraných parfumeriích Sephora. Za mě je rozhodně super mlha Balancing Face Mist (používám ji po cvičení na zarudnutí, bomba!), Creamy Jelly Cleanser (trochu jako ten od Glossier, but don’t tell anyone, haha) a Clarifying Serum (perfektní pro senzitivní pleť se sklonem k akné).

Řasenka pro rappery

YSL Beauty jmenovala amerického rappera Lil Nas X svým novým ambasadorem pro americký trh. Lil Nas X, jehož skutečné jméno je Montero Lamar Hill, uvede v rámci spolupráce s kosmetickým gigantem dosud nevydanou skladbu, která bude součástí kampaně na řasenku Lash Clash a rtěnku Rouge Pur Couture: The Bold.

Práce na této kampani s YSL Beauté mě velmi bavila – je to tak ikonická značka a jsem rád, že mohu být součástí něčeho tak jedinečného a přelomového ve světě krásy, řekl Lil Nas X. První sneak peek z klipu můžeš vidět na sociálních sítích.

But as your manager…

If it’s not broke, don’t fix it. Kylie Jenner uvádí druhou kolekci s maminkou Kris Jenner. Kromě paletky očních stínů Martini a tří tužek na rty v odstínech Iconic Kris, Don’t F*** With Me a But As Your Manager, jsou k dostání také náplasti pod oči Curetini s potiskem oliv a sérum na rty. Cheers! 

Hravé obočí

Minulý měsíc Doja Cat překvapila fanoušky tím, že si nechala ostříhat vlasy na dvoubarevný superkrátký pixie cut. Poté přešla z období, které fanoušci nazývají „Eleven era“, v narážce na seriálový hit Stranger Things, a koncem srpna si hlavu oholila úplně během livestreamu. Kromě nového střihu si popová hvězda oholila i obočí. Doja, která již dříve vyzkoušela trend odbarveného obočí, bere obloučky jako způsob, jak experimentovat s kreativním a barevným líčením.

Odraz sebelásky

Během testování parfémových novinek mě tento týden jednoznačně nadchla vůně, kterou namíchal parfumér Barnabé Fillion. Inspiroval se řeckou mytologií a příběhem o Narcisovi. Jeho domýšlivost a sebeláska popudila nymfy natolik, že poprosily bohyni Afroditu, aby ho potrestala. Za trest se musel zamilovat do vlastního odrazu na hladině. Tak dlouho se nad ní nakláněl, až se nakonec ve studánce utopil. 

Přiznám se, že kvůli své práci trávím dost času před zrcadlem, ale nejsem na tom tak špatně jako zmíněný Narcis. Místo toho se nechávám unášet hřejivou dřevitou vůní s nádechem hypnotického koření, ve které se proplétají nóty kadidla, santalového dřeva a vetiveru.