Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Johnny Depp vs. Amber Heard: Soudní spory, údajné znásilnění i James Franco a Elon Musk

U soudu v americké Virginii tento týden začala další kapitola sporů mezi Johnnym Deppem a Amber Heard, která svého exmanžela dlouhodobě obviňuje z domácího násilí. Depp se nyní brání a žaluje Heard za pomluvu. Jak to celé ale začalo?

Johnny Depp a Amber Heard spolu začali randit na začátku roku 2012 poté, co se potkali na natáčení filmu Rumový deník. V roce 2015 se vzali, ale po 15 měsících se rozvedli. Heard požádala o rozvod a soudní zákaz přiblížení. Před soudem v Los Angeles se objevila s pohmožděnou tváří a tvrdila, že ji Depp měl napadnout a hodit jí do obličeje telefon.

Do sporu byla zapojena také losangelská policie, která ale nikdy žádné známky násilí při zásahu v domě Deppa a Heard nenašla. V podání soudu následně Amber tvrdila, že v manželství docházelo k emocionálnímu, verbálnímu i fyzickému týrání. Johnny ale všechna nařčení popřel, informuje BBC.

Soudce i tak Amber přidělil příkaz, avšak krátce předtím, než mělo dojít k soudu, vydala společně s Deppem prohlášení, ve kterém dvojice tvrdila, že svůj spor ukončila.

Náš vztah byl intenzivně vášnivý a občas nestálý, ale vždy svázaný láskou. Žádná ze stran nevznesla křivá obvinění kvůli finančnímu zisku. Nikdy v tom nebyl úmysl fyzicky nebo emocionálně ublížit.
Depp a Heard ve společném prohlášení

Depp dal Heard 7 milionů dolarů jako součást jejich rozvodového urovnání, které se Heard zavázala věnovat Americké unii občanských svobod – což Deppův tým nyní zpochybňuje. Žádný soud do současné doby navíc neprokázal, že by se Johnny kdykoliv domácího násilí dopustil.

V prosinci 2018 se Amber pro The Washington Post ale popsala jako „veřejně známá postava reprezentující domácí násilí". Cítila jsem hněv naší kultury vůči ženám, které mluví nahlas o domácím násilí. Měla jsem tu výhodu, že jsem viděla, jak instituce chrání muže obviněné ze zneužívání," prohlásila Heard. Svého bývalého manžela ale přímo nejmenovala.

Podle Deppova právního týmu ale bylo jasné, co tím Amber říká. Právník Benjamin Chew řekl, že herečka se rozhodlalhát o svém manželovi pro svůj osobní zisk" a „navždy" tím změnila Deppovu reputaci a jeho život.

Team Amber x Team Johnny
50%
Johnny
50%
Amber

Soud se může podle BBC protáhnout až na šest týdnů a jako svědci během něj mají vystoupit některé další celebrity včetně herců Jamese Franca a Paula Bettanyho či podnikatele Elona Muska. Depp totiž tvrdí, že ho měla Amber v době manželství podvádět právě s Francem a Muskem.

V úterý už vystoupila Deppova sestra Christie i jeho nejlepší přítel Isaac Baruch, který prohlásil, že žádné z nařčení se nezakládá na pravdě. Právnička Heard zase naopak tvrdila, že Depp vláčel Heard po podlaze, mlátil ji a znásilnil ji lahví od alkoholu. Podle právníků zatím není jasné, jak soud dopadne.

Depp každopádně už v roce 2020 prohrál jeden soud, a to s The Sun, který o něm napsal, že je manželský násilník. Podle soudce byla obvinění na Deppovu adresu „ve své podstatě pravdivá".

Pozvi mě na pivo🍻

Secure card payment by Stripe
Zjištujeme, jestli tvůj prohlížeč umí platby.