Přihlášení se k heyfomo

Po přihlášení budeš mít přístup ke všemu obsahu na heyfomo.cz, můžeš komentovat články a další features, just do it!
Reset hesla

Je TikTok trend „My name is Bella Hadid“ toxic?

Ukazuje se, že sound ,,My name is Bella Hadid” z TikToku může být pro spoustu z nás triggering. Proč? Mnoho uživatelů na něj natáčí videa s narážkami na poruchy příjmu potravy.

⚠️Trigger warning: V článku jsou zmíněné poruchy příjmu potravy.

Bella Hadid je IT girl naší generace, spousta z nás je s ní obsessed, a tak není divu, že se tentokrát její hlas stal virálním v TikTok soundu. Pokud nevíš, o čem je řeč, mrkni na video: 👇

Na tohle audio už je natočeno přes 130 tisíc videí. Trend byl zábavný ale jen do té doby, než většina nahraných videí začala obsahovat narážky na poruchy přijmu potravy. Především videa typu: ,,POV: měl/a jsem k snídani jenom kafe.” a podobně.

Proč to je špatně?

Přestože tato videa uživatelé TikToku točí za cílem pobavit, můžou mnoha jedincům, kteří se zrovna léčí nebo poruchu příjmu potravy mají, velmi uškodit. PPP by neměly být normalizovány, čemuž tento trend bohužel napomáhá.

Jen kafe k snídani není normální. Přeskakovat jídla není normální. Mohla bych tady ještě dlouho jmenovat další nápady z tohohle trendu, který nabádá k porovnávání se s dotyčným ve videu a který jedincům, kteří s poruchou příjmu potravy bojují, může dát „inspiraci” a ztížit jejich léčbu.

Tento sound ale samozřejmě není jediný triggering trend, který na TikToku najdeme, a to, že sociální sítě napomáhají nejen k PPP, také není žádná novinka, ale můžeme proti tomu bojovat.

BE SAFE

  • Kdykoliv na tebe bude nějaký content negativně působit, vždy můžeš video zablokovat / přestat účet sledovat. TikTok má také možnost označit video ikonkou ,,Nemám zájem”.
  • Vyhledej odbornou pomoc.
  • Pamatuj, že sociální sítě nejsou realita.
  • Neboj se o svém problému mluvit.
  • Nenormalizuj PPP ani jiné vážné poruchy.
  • Buď na sebe hodný/á.